غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه:

رحیمی ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رشوه گرفته است

غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد دریافت رشوه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی معاون اول محمود احمدی‌نژاد از داوود سرخوش برای این قوه محرز شده است.

آقای محسنی اژه‌ای افزوده برای قوه قضائیه محرز شده که محمدرضا رحیمی از طریق جابر ابدالی تحصیل «مال نامشروع» داشته و سایر اتهامات وی «پولشویی» و «شرکت در شبکه اختلاس» است.

رحیمی با رای شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور به پنج سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده است.

معاون اول احمدی‌نژاد پس از قطعی شدن حکم محکومیتش و آن‌طور که سخنگوی قوه قضائیه گفته بدنبال خودداری از معرفی خود به زندان اوین از سوی ماموران جلب و روانه زندان شده است.

دادستانی تهران روز گذشته با صدور اطلاعیه‌ای از بازداشت رحیمی در خانه خود و انتقال وی به زندان اوین خبر داده بود.

محسنی اژه‌ای هم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به تشریح روند پرونده رحمیی پرداخته و گفته محمود احمدی‌نژاد از همان ابتدا مخالف رسیدگی به اتهامات معاون اول خود بود.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین گفته ۱۷۰ نفری که رحیمی آنها را متهم به دریافت پول از جابر ابدالی کرده نماینده مجلس نیستند.

محسنی اژه‌ای در شرایطی این موضوع را تکذیب می‌کند که در دو هفته گذشته برخی نمایندگان محافظه‌کار به طور تلویحی دریافت پول از ابدالی را تائید کرده‌اند.

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ :
حق این معاون اول نظام را

حق این معاون اول نظام را خورده اند . وقتی معاون وزیر دهها میلیارد تومان رشوه میگیرد ، حق معاون اول نظام 1/5 میلیارد تومان است ؟!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)