آمریکا

موارد نقض حقوق بشر در آمریکا را افشا می‌کنیم
کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفته که جمهوری اسلامی در قالب کتابی ۱۳۰ صفحه‌ای «موارد متعدد نقض حقوق بشر آمریکا را افشای خواهد کرد.»
سند تماس امام با آمریکا جعلی است
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ صحت سندی که نشان می‌دهد روح‌الله خمینی دست‌کم دوبار با روسای جمهوری آمریکا تماس برقرار کرده و به آنها اطمینان داده که نباید نگران منافع خود در ایران باشند را رد کرد و آن را «جعلی» خواند.
پیام علی خامنه‌ای به حسن روحانی با نشان «فتح ۱» به سپاه پاسداران
مجلس ایران یک روز پس از اهدای نشان «فتح یک» به علی فدوی٬ فرمانده نیروی دریایی سپاه از سوی علی خامنه‌ای٬ از این فرمانده بدلیل بازداشت نظامیان آمریکا در خلیج فارس قدردانی کرد.
لازم باشد سپاه کاخ سفید را هم تصرف می‌کند
عبد‌الله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «سپاه اهل تعرض نیست؛ اما اگر لازم باشد کاخ سفید را هم تصرف می‌کند.»
مذاکرات محرمانه «راه دوم» با مجوز رهبر بود
علی‌اکبر صالحی٬ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته علی خامنه‌ای شخصا شرایط توافق هسته‌ای را تعیین و مجوز آغاز مذاکرات «محرمانه» ایران با آمریکا موسوم به «راه دوم» را صادر کرده بود.
خامنه‌ای: بازداشت نظامیان آمریکا در حالتی که دست‌هایشان را روی سر گذاشته بودند عالی بود
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی با پاسداران نیروی دریایی سپاه که نظامیان آمریکایی را بازداشت کرده بودند دیدار و از این اقدام آنها قدردانی کرد.
سپاه: نظامیان آمریکا پس از عذرخواهی رها شدند
سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای از «ر‌ها سازی» ۱۰ نظامی دستگیر شده آمریکا در آب‌های بین‌المللی خبر داد.
سپاه پاسداران ۱۰ نظامی آمریکا را دستگیر کرد
خبرگزاری فارس از دستگیری ۱۰ نظامی آمریکا به دلیل «ورود غیرقانونی» به آب‌های ایران خبر داد.

www.digarban.com (2017)