آمریکا

زمان امام خمینی دنبال بمب اتم بودیم
محسن رفیقدوست٬ یکی از بنیانگذاران سپاه گفته نظام در زمان روح‌الله خمینی در پی دستیابی به بمب اتم بود که رهبر وقت جمهوری اسلامی از دنبال کنندگان این پروژه خواست آن را رها کنند.
نظام خود را مقابل آمریکا بیندازد٬ آسیب می‌بیند
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج ادعا کرده که ایران چندین پهباد آمریکایی را شکار کرده٬ اما مصلحت ندانسته خبر آن را اعلام کند و اگر نظام خود را مقابل آمریکا بیندازد٬ آسیب خواهد دید.
گزارش بسیج از موارد نقض حقوق‌بشر در آمریکا
گزارش سازمان بسیج از موارد «نقض حقوق بشر» در آمریکا در سال ۲۰۱۳ روز هفتم بهمن ماه پس از رونمایی به سازمان ملل متحد ارسال خواهد شد.
برای رفع شر دشمن حاضر به مذاکره شدیم
علی خامنه‌ای از مقام‌های دولتی خواست برای حل مشکلات مردم «چشم به بیرون ندوزند»٬ «فریفته» لبخند دشمن نشوند و گفت که جمهوری اسلامی برای «رفع شر» دشمن حاضر به مذاکره شده است.
غرب عهدشکنی کند٬ فعالیت‌های هسته‌ای افزایش می‌یابد
یدالله جوانی٬ مشاور نماینده علی خامنه‌ای در سپاه غرب را تهدید کرد جمهوری اسلامی نه تنها فعالیت هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد «بلکه بر شدت این فعالیت‌ها در صورت عهدشکنی طرف‌های مقابل می‌افزاید.»
مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب در وین متوقف شد
حملات روحانیون محافظه‌کار و نظامیان علیه مواضع آمریکا و غرب که بعد از امضای تفاهم‌نامه ژنو آغاز شده بود٬ پس از ترک گفتگوهای کار‌شناسی در وین از سوی طرف ایرانی٬ اوج گرفته است.
به ایران حمله شود٬ تهران کشور‌های منطقه را خواهد زد
علی شمخانی٬ دبیر شورای عالی امنیتی ملی کشور‌های منطقه را تهدید کرده چنانچه آمریکا به ایران حمله کند٬ جمهوری اسلامی به این کشور‌ها حمله نظامی خواهد کرد.
نیازمند نشان دادن ایران به آمریکا سیاه‌نمایی است
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته که جمهوری اسلامی «نیازی» به آمریکا و کشور‌های غربی ندارد و پس از مدتی آن‌ها «محتاج» ایران خواهند شد.
رای مردم در آمریکا نقشی ایفا نمی‌کند
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته که رای مردم در آمریکا «نقشی» ایفا نمی‌کند٬ آمریکا مجبور به عذرخواهی از جمهوری اسلامی شد و «بسیج» تضمین اعمال قدرت مردم در ایران است.
اوباما می‌خواهد اسرائیل را در مذاکرات هسته‌ای دخالت دهد
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران با این ادعا که آمریکا می‌خواهد در مذاکرات بعدی ایران و گروه ۱+۵ اسرائیل را شرکت دهد٬ گفت جمهوری اسلامی خواستار «محو» اسرائیل از صحنه روزگار است.

www.digarban.com (2017)