آمریکا

مخالفت یک فرمانده سپاه با سفر گروه موسیقی آمریکایی به ایران
پس از ممانعت دولت حسن روحانی از سفر یک هیات نظامی کره‌شمالی به به ایران٬ یک فرمانده ارشد سپاه هم به طور رسمی با سفر یک گروه موسیقی آمریکایی به تهران مخالفت کرد.
حمله کم‌سابقه علی خامنه‌ای به آمریکا و هشدار به دولت حسن روحانی
علی حامنه‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و غرب با حمله مستقیم به آمریکا و انتقاد و هشدار تلویحی به دولت حسن روحانی گفت که مذاکرات تهران با آمریکا و غرب به جایی نرسیده است.
آمریکا حق غنی‌سازی ایران را پذیرفته‌ است
علاءالدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادعا کرده که آمریکا «حق» غنی‌سازی اورانیوم جمهوری اسلامی را به رسمیت شناخته است.
حقوق بشر آمریکایی ساخته مغزهای الکلی است
احمد خاتمی٬ عضو مجلس خبرگان با حمله به دولت یازدهم گفته عده‌ای در ایران تلاش می‌کنند «کمیته امداد» راه‌اندازی کنند تا «کرامت این ملت را زیر سئوال ببرند» و حقوق بشر آمریکایی ساخته «مغزهای الکلی» است.
دولت به وظیفه‌اش عمل کند و نگران توان دفاعی نیروهای مسلح نباشند
امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه از حسن روحانی و دیگر مقام‌های دولت یازدهم خواست نگران «تهدید» آمریکا نباشند و به توان «دفاعی» و «امنیتی» جمهوری اسلامی اطمینان کنند.
آرزوی امام خمینی جنگ مستقیم با آمریکا بود
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان گفته که یکی از «آرز‌وهای» روح‌الله خمینی جنگ مستقیم جمهوری اسلامی با آمریکا بوده است.
ایران آماده جنگ با آمریکا بر سر سوریه بود
سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج استادان ادعا کرده ایران به آمریکا هشدار داده بود در صورت حمله نظامی به سوریه با این کشور وارد جنگ شده و به پایگاه‌های آن در منطقه حمله خواهد کرد.
رابطه میان ایران و آمریکا به نفع مردم است
محسن غرویان٬ شاگرد سابق محمدتقی مصباح یزدی گفته انتخاب حسن روحانی «عنایت الهی» بوده٬ برقرار رابطه میان ایران و آمریکا به نفع مردم است و «خدا رحم کرد» که جریان احمدی‌نژاد ادامه پیدا نکرد.
برگزاری مراسم ضدآمریکایی در دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از گزارش سازمان بسیج از وضعیت «نقض حقوق بشر» در آمریکا در سال ۲۰۱۳ به محلی برای طرح ادعا‌ها٬ حملات و انتقاد‌ها علیه ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.
راه‌اندازی سامانه ثبت موارد نقض حقوق بشر در غرب
در مراسم رونمایی از گزارش سازمان بسیج از وضعیت «نقض حقوق بشر» در آمریکا در سال ۲۰۱۳ اعلام شد که این سازمان سامانه ثبت موارد نقض حقوق بشر در غرب را راه‌اندازی کرده است.

www.digarban.com (2017)