آمریکا

خرید چهار بالگرد آمریکایی با دور زدن تحریم‌ها
ایران با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و خرید چهار بالگرد آمریکایی٬ نخستین آموزشگاه خلبانی بالگرد غیرنظامی خود را راه‌اندازی کرد.
ایران ستاد توسعه صادرات به روسیه تشکیل داد
جمهوری اسلامی در پی افزایش تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا٬ ستاد توسعه صادرات محصولات غذایی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل داده است.
هشدار ۴۰ فرمانده نظامی به آمریکا درباره غزه
بیش از ۴۰ فرمانده بلند‌پایه نظامی در جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای به آمریکا درباره عواقب ادامه بحران غزه هشدار داده و خواستار برگزاری یک راهپیمایی ۸۰۰ کیلومتری به سمت غزه شدند.
آنها که دلشان با آمریکاست رهبر را رنج می‌دهند
احمد جنتی می‌گوید کسی نمی‌تواند شورای نگهبان را متهم به «جناح‌بازی» کند و برخی که «دلشان» با آمریکاست خلاف نظر علی خامنه‌ای عمل می‌کنند و این مساله «درد» و «رنجی» برای رهبر است.
جزئیات تازه از مذاکره ایران با آمریکا‌و‌جیش‌العدل
سایت «ایران هسته‌ای» وابسته به مجتمع رسانه‌ای «اطلس» که زیر نظر سپاه فعالیت می‌کند جزئیات تازه‌ای از مذاکرات میان ایران‌ـ ‌آمریکا و مقام‌های دولتی و محلی با گروه «جیش‌العدل» منتشر کرده است.
دولت علت اصلی فرود هواپیما در مهرآباد را اعلام کند
یک خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران علت فرود «مخفیانه» یک فروند هواپیما با پرچم «آمریکا» در فرودگاه مهر‌آباد تهران را «مبهم» و «سئوال» برانگیز دانسته است.
نیروهای مسلح توافق غیراصولی را نمی‌پذیرند
مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مذاکرات هسته‌ای میان ایران و طرف‌های غربی٬ به آمریکا و غرب هشدار داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی «هیچ توافق غیر اصولی را نمی‌پذیرند.»
«اعتدال» به معنای نه این نه آن «التقاط» است
محمدتقی مصباح یزدی می‌گوید باید صریح به آمریکا بگوییم که «ما دشمن شماییم» و بهتر است نام دولتی که تلاش می‌کند حد وسط شریعت و فرهنگ جهانی را حفظ کند «التقاطی» بگذاریم.
باید به جدایی‌طلبان آمریکایی خودمختاری داد
مسعود جزایری٬ معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفته «واشنگتن باید به ایالت‌هایی که مایلند از آمریکا جدا شوند، حق خود مختاری و جدایی بدهد.»
ایران درباره صنایع‌ موشکی خود مذاکره نمی‌کند
تعدادی از نظامیان و محافظه‌کاران پس از آنکه علی خامنه‌ای از هیات مذاکرات کننده خواست در مذاکرات «احساس ضعف» نکنند٬ گفته‌اند تهران در «وین» درباره صنایع موشکی خود مذاکره نخواهد کرد.

www.digarban.com (2017)