آمریکا

سفر روحانی به باکو پس از مذاکرات کلیدی مسقط
محمدرضا سبزعلی‌پور٬ رئیس مرکز تجارت جهانی ایران راه‌اندازی دفتر مشترک تجاری و بازرگانی ایران و آمریکا را منوط به توافق هسته‌ای تهران با گروه ۱+۵ اعلام کرد.
برگزاری دو همایش «ضد‌آمریکایی» در تهران
در دومین روز مذاکرات ایران و آمریکا در مسقط و هم‌زمان با انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال از سرگیری روابط تهران و واشینگتن٬ دو همایش «ضد‌ آمریکایی» در تهران برگزار شد.
ایران منتظر پیشنهاد تازه آمریکا در عمان است
گروهی از محافظه‌کاران می‌گویند چنانچه آمریکا در مذاکرات مسقط پیشنهاد روشنی درباره لغو همه‌جانبه تحریم‌ها به ایران ارائه نکند٬ این مذاکرات با شکست مواجه خواهد شد.
مذاکرات عمان «بازگشت به تاریکی» است
سایت‌های محافظه‌کار تندرو در ایران مذاکرات جمهوری اسلامی و آمریکا در عمان را استراتژی «بازگشت به تاریکی» واشینگتن و تهران ارزیابی کرده‌اند.
آمریکایی‌ها در عراق مورد هدف قرار می‌‌گیرند
گروه «عصائب اهل‌الحق» که مجوز فعالیت نظامی خود را از محمود هاشمی شاهرودی کسب کرده به طور رسمی اعلام کرد همه اتباع آمریکایی در خاک عراق را مورد هدف قرار خواهد داد.
برای پنهان‌کاری مالی از آمریکا صدمه خورده‌ایم
اسد‌الله عسکراولادی٬ رئیس اتاق بازرگانی ایران٬ چین و روسیه گفته جمهوری اسلامی در تلاش برای پنهان کردن نقل و انتقال بین‌المللی پول‌های خود از آمریکا دچار «صدمات زیادی» شده است.
ایران و آمریکا ۱۰ جلسه خصوصی داشته‌اند
نمایندگان ایران و آمریکا از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی با مجوز علی خامنه‌ای بیش از ۱۰ جلسه خصوصی داشته‌اند که از محتوای بسیاری از آن‌ها اطلاعاتی منتشر نشده است.
ما درباره درستی توافق‌نامه «ژنو» بحث‌ داریم
اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی «قدس» سپاه پاسداران گفته در جمهوری اسلامی بر سر درست یا نادرست بودن توافق‌نامه هسته‌ای «ژنو» بحث وجود دارد.
مذاکرات شکست بخورد٬ انتخابات مجلس را واگذار می‌کنیم
اظهارات محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا با خشم گروهی از محافظه‌کاران به خصوص حسین شریعتمداری٬ نماینده علی خامنه‌ای در موسسه کیهان مواجه شده است.
خامنه‌ای به آمریکا درباره عواقب دخالت در سوریه و عراق هشدار داد
علی خامنه‌ای در واکنش به دعوت نشدن جمهوری اسلامی به اجلاس هماهنگی و تصمیم‌گیری درباره چگونگی مبارزه با گروه «داعش» در پاریس٬ به آمریکا در خصوص هرگونه اقدام در عراق و سوریه هشدار داد.

www.digarban.com (2017)