آمریکا

انتشار چند فیلم از آزمایش‌های موشکی ایران
دو روز پس از پایان مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در وین یک خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران فیلم‌هایی از لحظه پرتاب موشک‌هایی با برد‌های مختلف منتشر کرد.
جمهوری‌اسلامی باردیگر در لغو تحریم‌ها ناکام ماند
تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده ایران برای لغو بخش قابل توجهی از تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی بازهم ناکام ماند.
رهبر قبل از روحانی به فکر مذاکره با آمریکا افتاد
محمدسعيد احديان٬ مدیر مسئول روزنامه «خراسان» گفته علی خامنه‌ای پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به این تحلیل رسیده بود به دولت آینده اجازه مذاکره مستقیم با آمریکا را بدهد.
آمریکایی‌ها حرف ایران را نمی‌فهمند
حسن فیروزآبادی٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نقش محمدجواد ظریف در مذاکرات هسته‌ای را «جهاد‌گونه» دانسته و گفته آمریکایی‌ها حرف‌های جمهوری اسلامی را نمی‌فهمند.
انتشار شرایط آمریکا برای توافق هسته‌ای با ایران
یک سایت وابسته به سپاه پاسداران هشت خواسته آمریکا از جمهوری اسلامی در مذاکرات عمان را منتشر کرد.
آمریکایی‌ها در مذاکرات مسقط نامردی کردند
محمدحسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه مذاکرات ایران و آمریکا در مسقط را «بسیار تلخ» دانسته و گفته آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای با تهران «نامردی» کرده‌اند.
انتشار بخشی از مذاکرات ایران و آمریکا در عمان
گروهی از رسانه‌ها و نمایندگان مجلس جزئیاتی از مذاکرات ایران و آمریکا در مسقط را منتشر کرده و اعلام کرده‌اند آمریکا در این مذاکرات با ارائه یک پیشنهاد هشت صفحه‌ای معادلات مذاکرات را به هم ریخت.
پنج هزار عملیات علیه آمریکا در عراق داشته‌ایم
مهدی بختیاری٬ نماینده گروه «عصائب اهل‌الحق» در ایران از حملات سازماندهی شده این گروه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی به نیرو‌های آمریکایی در خاک عراق خبر داده است.
مذاکرات عمان تلخ٬ چالشی و جدی بود
علاءالدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مذاکرات ایران و آمریکا در عمان را «جدی»٬ «چالشی» و «تلخ» اعلام کرده و گفته توافق نهایی هسته‌ای باید به تصویب مجلس برسد.

www.digarban.com (2017)