آمریکا

ظریف استیضاح نخواهد شد تا بی‌فایده بودن مذاکره با آمریکا مشخص شود
حمید رسایی٬ نماینده مجلس گفته محمد‌جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه استیضاح نخواهد شد تا مشخص شود مذاکره با آمریکا «بی‌فایده» بوده است.
طرح سایت خامنه‌ای؛ توافق هسته‌ای یا توقف هسته‌ای
سایت رسمی علی خامنه‌ای با انتشار یک طرح گرافیکی به طور تلویحی توافق احتمالی تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با آمریکا را «توقف هسته‌ای» تعبیر کرده است.
مذاکره با آمریکا از ۱۰ سال پیش در حال انجام است
حیدر مصلحی٬ وزیر سابق اطلاعات می‌گوید ایران و آمریکا بیش از ۱۰ سال است به طور غیر‌علنی مشغول مذاکره هستند.
قدم‌ زدن‌ها با آمریکا باعث سقوط بازرگان شد
سعید قاسمی یکی از فرماندهان حزب‌الله به طور تلویحی نسبت به سقوط دولت حسن روحانی به خاطر مذاکره با آمریکا هشدار داد.
پیام تهدید مجلس به آمریکا درباره مذاکرات
نمایندگان مجلس با رای به طرحی یک فوریتی٬ دولت حسن روحانی را موظف کردند در صورت وضع تحریم‌های جدید از سوی آمریکا٬ برنامه‌های هسته‌ای ایران را از سر بگیرد.
متاسفانه مذاکره‌کننده اصلی آمریکاست
مهدی مصطفوی٬ عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران گفته آمریکا اصلی‌ترین عضو مذاکره‌کننده گروه ۱+۵ است و این شورا درباره عملکرد مذاکره‌کنندگان ایرانی گزارشی به علی خامنه‌ای ارائه کرده است.
پنج پیشنهاد عمان به ایران و آمریکا در مذاکرات
عمان پس از شکست مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در مسقط٬ پنج پیشنهاد جدید به مقام‌های آمریکا و جمهوری اسلامی ارائه کرده است.
صدور دستور مقطوع‌النسل کردن سرخ‌پوست‌ها در آمریکا
زهره الهیان، رئیس سابق کمیته حقوق بشر مجلس گفته آمریکا در ابلاغیه‌ای «سری» به مراکز درمانی این کشور٬ دستور مقطوع‌‌النسل کردن سرخ‌پوستان را صادر کرده است.
آمریکا با مطالعه پیتزا را جایگزین آبگوشت در ایران کرد
رضا عظیمی، مدرس حراست کل استانداری خراسان رضوی گفته تلویزیون‌های نظام مخاطب ندارند٬ آمریکا پیتزا را جایگزین آبگوشت در ایران کرده و اگر یک گونی پول به مردم بدهیم بازهم آنها طلبکار هستند.
شرط آمریکا برای توافق با ایران تضمین امنیت اسرائیل است
جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس گفته شرط آمریکا برای توافق با ایران تضمین امنیت اسرائیل است و یک مرجع تقلید هم از اسرائیل و عربستان سعودی به عنوان دو مانع مهم توافق میان ایران و گروه ۱+۵ نام برده است.

www.digarban.com (2017)