آمریکا

عملیات‌ نصب بیلبورد‌های ضد آمریکایی آغاز شد
گروهی از نیرو‌های حزب‌الله قصد دارند در یک «عملیات غافلگیر کننده» بیلبورد‌های «ضد آمریکایی» جمع‌آوری شده را در تهران و سایر شهر‌های ایران نصب کنند.
اگر زنان ایران نیمی از طلای خود را پای رهبر بریزند٬ می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم
فاطمه آلیا٬ یک نماینده محافظه‌کار مجلس با حمله به اصلاح‌طبان٬ اکبر هاشمی رفسنجانی٬ خانواده روح‌الله خمینی و تهدید دولت روحانی گفته که «با طلای نیمی از زنان ایران می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم.»
دولت به آمریکا بفهماند نواب صفوی در ایران نمرده است
محمدعلی رامین٬ معاون مطبوعاتی دولت نهم می‌گوید تا یکی دو سال آینده٬ ایالت‌های آمریکا «مستقل» می‌شوند و این کشور «فرومی‌پاشد»٬ دولت باید متوجه باشد که آمریکا می‌خواهد «فریبش» دهد و دولتمردان ایرانی باید به واشینگتن بفهمانند که «نواب‌صفوی در ایران نمرده است.»
شکایت از آرگو برای ترساندن کارگردان‌های آمریکایی بود
نادر طالب‌زاده٬ دبیر جشنواره بین‌المللی «افق‌نو» گفته شکایت از عوامل تهیه کننده فیلم «آرگو» با هدف «ترساندن» کارگردان‌های آمریکایی از ساخت فیلم‌های «دروغ» علیه ایران صورت گرفته است.
رهبر دست دولت را در مذاکرات باز گذاشته است
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته که علی خامنه‌ای دست دولت یازدهم در مذاکره با آمریکا و گروه ۵+۱ را «باز» گذاشته تا «حجت را بر دنیا تمام کنند.»
حالت دشمنان ما٬ حالت سگ است
حیدر مصلحی٬ وزیر سابق اطلاعات گفته حالت «دشمنان» جمهوری اسلامی مثل «حالت سگ» است که «اگر به طرفش بروی عقب‌نشینی می‌کند، ما نیز باید از موضع اقتدار حرف بزنیم.»
سایه حادثه سراوان بر مذاکرات ایران‌ـ‌آمریکا
با گذشت بیش از یک ماه از آغاز مذاکرات جنجال برانگیز و محدود آمریکا با دولت حسن روحانی٬ واشینگتن بدست داشتن در کشتار ۱۴ مرزبان ایران در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان متهم شد.
جنجال بر سر نصب و برچیدن بنرهای ضدآمریکایی
تنش در جمهوری اسلامی بر سر نصب و برچیدن بیلبورد‌های «ضد آمریکایی» در سطح شهر تهران بالا گرفته است.
آمریکا؛ متهم احتمالی درگیری سراوان
رسانه‌های محافظه‌کار از گروه مسلحی به نام «جیش‌العدل» که به ادعای آن‌ها از سوی آمریکا حمایت می‌شود٬ به عنوان عامل کشته شدن ۱۴ مرزبان ایران در منطقه سراوان نام می‌برند.
جشنواره بین‌المللی مرگ بر آمریکا در ایران
چند سازمان و رسانه وابسته به سپاه پاسداران که در «جنگ نرم» شرکت دارند، جشنواره‌ای بین المللی با نام جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» برگزار می‌کنند.

www.digarban.com (2017)