آمریکا

واردات ۲۲۷ کالا از آمریکا به ایران ممنوع اعلام شد
سازمان توسعه تجارت در پی دستور علی خامنه‌ای با صدور بخشنامه‌ای واردات ۲۲۷ کالا از آمریکا به ایران را ممنوع اعلام کرد.
افشای نام اعضای تیم مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا در دوران احمدی‌نژاد
علی اکبر صالحی٬ وزیر سابق امور خارجه نام اعضای تیم مذاکرات محرمانه دو ساله ایران و آمریکا در دوران محمود احمدی‌نژاد را اعلام کرد.
روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده از جان کری دستور می‌گرفتند
محمد‌رضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج ادعا کرده پنج روزنامه‌نگار بازداشت شده توسط سازمان اطلاعات سپاه با یک واسطه از جان کری٬ وزیر امور خارجه آمریکا «دستور» می‌گرفته‌اند و «جاسوس آموزش‌دیده» بوده‌اند.
علی خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا ممنوع است
علی خامنه‌ای گفته «مذاکره با آمریکا به خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد ممنوع است» و «مشکل کنونی کشور به خاطر وجود آدم‌های بعضاً بی‌خیال یا بعضاً سهل‌اندیشی است که این واقعیات را نمی‌فمهند.»
دولت زمان حادثه منا در حال اتلاف وقت در نیویورک بود
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته حادثه منا «عمدی» بوده٬ عامل اصلی این «جنایت» آمریکا است و مقام‌های دولت ایران در زمان حادثه «با دیدارهای بی‌فایده در حال اتلاف وقت در نیویورک بودند.»
پاک‌کنندگان شعار مرگ بر آمریکا نجس می‌شوند
سازمان بسیج دانشجویی در واکنش به گزارش‌ها مبنی بر پاک کردن شعار «مرگ بر آمریکا» از روی دیوار سفارت سابق آمریکا در تهران اعلام کرد این شعار «برای همیشه زینت بخش دیوارهای لانه جاسوسی خواهد ماند.»
حذف شعار مرگ بر آمریکا در برخی مساجد
حمید‌رضا برات زاده٬ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه «قاینات» از حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در برخی مساجد ایران خبر داده است.
احتمال بازگشایی سفارت‌ آمریکا در تهران
دو نماينده مجلس از احتمال بازگشايی سفارت دو کشور آمريکا و بريتانيا در تهران خبر دادند.
آمریکا برای تکمیل پرونده امام زمان تنها به عکس نیاز دارد
محمود احمدی‌نژاد از ادامه تلاش‌های آمريکا برای بازداشت «امام زمان» خبر داده و گفته پرونده امام دوازدهم شيعيان تکميل شده است و تنها يک عکس کم دارد.

www.digarban.com (2017)