ایران

علی لاریجانی برای وصول طلب ۲۲ میلیارد یورویی ایران از چین وارد پکن شد
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس برای وصول طلب ۲۲ میلیارد یورویی جمهوری اسلامی از چین راهی پکن شد.
سایه حادثه سراوان بر مذاکرات ایران‌ـ‌آمریکا
با گذشت بیش از یک ماه از آغاز مذاکرات جنجال برانگیز و محدود آمریکا با دولت حسن روحانی٬ واشینگتن بدست داشتن در کشتار ۱۴ مرزبان ایران در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان متهم شد.
«مذاکرات هسته‌ای نباید از مردم مخفی بماند»
وبلاگ «هابیل» در تازه‌ترین پست خود از محرمانه ماندن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب انتقاد کرده و نوشته «چه کسی حق دارد این‌‌گونه محرمانه و مخفی، امری مهم که ممکن است در آن امتیازهای نادرست به طرف غربی داده شده باشد را از ملت ایران پنهان نگه دارد.»
موافقت ۸۰ درصدی مردم با تغییر رابطه ایران‌ و‌ آمریکا
سایت محافظه‌کار «نامه نیوز» گزارش کرد نتایج اولیه یک نظرسنجی دولت حسن روحانی نشان می‌دهد ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم ایران خواستار تغییر نوع روابط ایران و آمریکا هستند.
نگرانی از افزایش شکاف‌ها در ایران بر سر آغاز رابطه با آمریکا
با آغاز مذاکرات محدود ایران و آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای تهران٬ نگرانی‌ها از احتمال بیشتر شدن شکاف میان مردم و حاکمیت بر سر رابطه با ایالات متحده در بین مقام‌های جمهوری اسلامی افزایش یافته است.
اتاق بازرگانی ایران و آمریکا ثبت و تلاش‌ها برای تشکیل گروه دوستی پارلمان دو کشور آغاز شد
خبرگزاری «تسنیم» از ثبت اتاق بازرگانی ایران و آمریکا خبر داد و به نقل از غلامرضا مصباحی مقدم٬ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گزارش کرد: «تشکیل گروه دوستی پارلمان ایران و آمریکا در دستور کار است.»
۵۴ درصد مردم موافق رابطه ایران-آمریکا هستند
نتایج نظرسنجی یک سایت محافظه‌کار نزدیک به محمود احمدی‌نژاد نشان می‌دهد بیش از ۵۴ درصد مردم ایران موافق رابطه با آمریکا هستند.
یخ رابطه ایران و آمریکا شکسته است
اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفته که «یخ‌های» رابطه ایران و آمریکا «شکسته» شده و تا دو ماه دیگر تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به طور کامل لغو خواهد شد.
رابطه ایران‌ و آمریکا کمر اسرائیل را می‌شکند
یک نماینده محافظه‌کار گفته «اصلاح رابطه» ایران و آمریکا «کمر» اسرائیل و «مرتجعین منطقه» را می‌شکند و «باشگاه خبرنگاران» جوان نیز نوشته اسرائیل نمی‌خواهد تنش میان تهران‌ـواشنگتن کم شود.

www.digarban.com (2017)