ایران

ایران و آمریکا ۱۰ جلسه خصوصی داشته‌اند
نمایندگان ایران و آمریکا از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی با مجوز علی خامنه‌ای بیش از ۱۰ جلسه خصوصی داشته‌اند که از محتوای بسیاری از آن‌ها اطلاعاتی منتشر نشده است.
سفر گروهی از شبه‌نظامیان عراق به ایران
گروهی از شبه‌نظامیان عراق معروف به «عصائب اهل الحق» به ایران سفر کرده‌اند.
فهرست نیازمندی‌های نظامی لبنان منتشر شد
رسانه‌های ایران هم‌زمان با انتشار مکالمه تلفنی حسن روحانی با امیر قطر درباره شرایط «بسیار سخت» منطقه٬ فهرست نیازمندی‌های نظامی لبنان که ایران قول تامین آن‌ها را داده منتشر کردند.
ایران و چین رزمایش مشترک برگزار می‌کنند
ایران و چین رزمایش مشترک دریایی در آب‌های جنوب ایران برگزار می‌کنند.
قرارداد ۷۰ میلیارد یورویی ایران و روسیه
ایران و روسیه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و غرب قراردادی ۷۰ میلیارد یورویی امضاء کردند٬ دلار را از مبادلات تجاری خود حذف و تصمیم گرفتند حجم تبادلات اقتصادی‌شان را تا ۱۰ برابر افزایش دهند.
ایران ستاد توسعه صادرات به روسیه تشکیل داد
جمهوری اسلامی در پی افزایش تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا٬ ستاد توسعه صادرات محصولات غذایی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل داده است.
جزئیات تازه از مذاکره ایران با آمریکا‌و‌جیش‌العدل
سایت «ایران هسته‌ای» وابسته به مجتمع رسانه‌ای «اطلس» که زیر نظر سپاه فعالیت می‌کند جزئیات تازه‌ای از مذاکرات میان ایران‌ـ ‌آمریکا و مقام‌های دولتی و محلی با گروه «جیش‌العدل» منتشر کرده است.
«اعتدال» به معنای نه این نه آن «التقاط» است
محمدتقی مصباح یزدی می‌گوید باید صریح به آمریکا بگوییم که «ما دشمن شماییم» و بهتر است نام دولتی که تلاش می‌کند حد وسط شریعت و فرهنگ جهانی را حفظ کند «التقاطی» بگذاریم.
ایران در آستانه عقد قرارداد نفت در برابر کالا با روسیه
جمهوری اسلامی به منظور دور زدن تحریم‌های بین‌المللی٬ در آستانه عقد قرارداد پایاپای بزرگی (نفت در برابر کالا) با روسیه است.

www.digarban.com (2017)