ایران

ایران ارتش خود را برای رویارویی با عربستان آماده کند
روح‌الله حسینیان نماینده محافظه‌کار مجلس خواستار آماده شدن ارتش جمهوری اسلامی برای رویارویی با «قشون‌کشی» عربستان به بحرین شد.
تائید دخالت نظامی ایران در بحرین و سوریه
سایت محافظه‌کار «عماریون» در یادداشتی گزارش‌ها در مورد دخالت نظامی جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان در امور داخلی بحرین و سوریه را تائید کرد و خواستار گسترش این دخالت‌ها شد.
تلاش حاکمیت برای پنهان کردن تحولات سوریه از مردم
وب‌سایت «عصر ایران» وابسته به محمدباقر قالیباف حکومت سوریه را حکومتی دیکتاتوری٬استبدادی و سرکوب‌گر آزادی معرفی کرد و از سکوت صدا و سیما درباره تحولات این کشور انتقاد کرد.
اسناد محرمانه وزارت خارجه ایران به بیرون درز می‌کند
سایت اطلاعاتی و امنیتی «بولتن‌نیوز» با انتشار یادداشتی از درز اطلاعات محرمانه وزارت خارجه دولت محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرد.
حکومت بی‌آبروی سوریه مورد تائید ایران نیست
سایت «الف» اعلام کرد حکومت سوریه مورد تایید ایران‌ نیست، اعتراض‌ها در این کشور جدی است و در دمشق آزادی بیان وجود ندارد.
ایرنا: اوباما مخالف سرکوب شیعیان بحرین است
یک هفته پس از آنکه محمود احمدی‌نژاد از تحولات جهان عرب با عنوان «بیداری انسانی» یاد کرد، خبرگزاری ایرنا از مخالفت باراک اوباما با برخورد‌ خشونت‌بار مقام‌های بحرین با شیعیان این کشور خبر داد.
ایران قبل از اسلام چیزی نبود
آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید قم می‌گوید ایران قبل از اسلام «چیزی» نبوده و این اسلام بود که به ایران «هویت» داد.
شرایط کنونی ایران «بسیار خوب» است
حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی می‌گوید در حالی که کشور‌های منطقه به هم ریخته‌اند، ایران در شرایط «بسیار خوبی» است و در مسیر تبدیل به «الگو و نمونه‌ای» برای سایر کشور‌های جهان قرار دارد.
معترضان در ایران از وقایع مصر عبرت بگیرند
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امام جمعه تبریز می‌گوید مشاهده ایرانی «توسعه یافته» در همه زمینه‌ها ملت‌های منطقه را به «جوش و خروش» آورده و این حرکت هشداری برای «فتنه‌گران داخلی و خارجی» است.
یکه‌تازی روحانیون در تحلیل وقایع تونس و مصر
امامان جمعه و برخی روحانیون شیعه در ایران طی هفته‌های اخیر در مقام تحلیلگر سیاسی ظاهر شده و ادعا کرده‌اند اعتراض‌ها در یمن، تونس و مصر ناشی از تاثیرات انقلاب اسلامی در این کشور‌ها بوده است.

www.digarban.com (2017)