«بازتاب» دلیل توقف سوال از رئیس دولت را اعلام کرد:

اطلاع خامنه‌ای از قصد احمدی‌نژاد در مجلس

سایت محافظه‌کار «بازتاب امروز» نوشت علی خامنه‌ای با توقف طرح سئوال مجلس از احمدی‌نژاد٬ مانع از افشاگری وی علیه «نظام» شد٬ اما حمایت‌های «خاص» رهبر از احمدی‌نژاد «انکار» شدنی نیست.

این سایت روز چهارشنبه (هشتم آذر) نوشته علت مخالفت آقای خامنه‌ای با طرح سئوال از احمدی‌نژاد٬ «مطلع» شدن رهبر از قصد وی برای متهم کردن «نظام» در بحران ارزی بوده است.

سایت «بازتاب امروز» آورده در صورت «فرافکنی» احمدی‌نژاد٬ او «قادر به کسب اکثریت آرا نمی‌شد» و از همین موضوع «استفاده تبلیغاتی را به عمل می‌آورد.»

این سایت نوشته مخالفت خامنه‌ای با این طرح به معنای حمایت رهبر جمهوری اسلامی از احمدی‌نژاد نیست٬ بلکه «تلاش برای خارج نشدن مناقشات سیاسی از کنترل نظام بوده است.»

محمود احمدی‌نژاد قرار بود هفته جاری برای پاسخ به پرسش‌های نمایندگان در مجلس حاضر شود که خامنه‌ای با صدور دستوری شفاهی مانع اجرای این طرح شد.

سایت «بازتاب امروز» در ادامه نوشته احمدی‌نژاد از این دستور خامنه‌ای «خوشحال» نشده و متوجه شده که این «حکم حکومتی» در حمایت از وی و دولتش نبوده است.

تحلیل این سایت در شرایطی منتشر شده که پیش‌تر در محافل سیاسی اخباری مبنی بر قصد احمدی‌نژاد به منظور معرفی کردن خامنه‌ای به عنوان مسئول تصمیم‌گیری‌های اقتصادی دولت٬ منتشر شده بود.

آن‌طور که گفته شده احمدی‌نژاد در این جلسه قصد داشت اعلام کند سیاست‌های ارزی دولت دهم با هماهنگی رهبر جمهوری اسلامی و به منظور تامین کسری‌ بودجه به اجرا گذاشته شده است.

۲۲ مهرماه امسال نیز سایت «نیمروز» و احمد توکلی اعلام کرده‌ بودند دولت احمدی‌نژاد٬ علی خامنه‌ای را از قصد خود برای افزایش نرخ ارز مطلع کرده بوده است.

«نیمروز» گزارش کرده بود شمس‌الدین حسینی٬ وزیر اقتصاد در دیدار چندی پیش هیات دولت با رهبر جمهوری اسلامی به وی اطلاع داده بود دولت قصد دارد نرخ ارز را افزایش دهد.

آقای حسینی در گزارش خود علت این افزایش نرخ ارز را تامین یارانه نقدی پرداختی ناشی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به مردم اعلام کرده بود.

احمد توکلی٬ نماینده مجلس نیز روز چهارشنبه (۱۹ مهر) گفته بود: «وزیر اقتصاد در حضور رهبر انقلاب گفته بود دولت می‌خواهد قیمت ارز را بالا ببرد و از طریق مابه‌التفاوت آن یارانه‌های نقدی را پرداخت کند.»

آن‌طور که از تحلیل سایت «بازتاب امروز» و برخی دیگر از اخبار استنباط می‌شود٬ مخالفت آقای خامنه‌ای با این طرح٬ تلاش وی برای جلوگیری از مطرح شدن نام خود به عنوان مسئول مشکلات کنونی بوده است.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۱ :
ای امام بیت ای امام نقدی ای

ای امام بیت ای امام نقدی ای امام املی های عراقی نا لاریجانی ای امید احمدی خاتمی و سایر گرگ های چله شده که یک شبه شدند سردار و ایت اله و مایت اله از چی این یک وجب به طاهر ادم میترسی که حاجی مجتبا کرده که کرده رهبری کرده که کرده دوست داشته مگر خدا در ان شب کور به امام پاستور تعویض اختیار با اختیارات اضافه نکرد نترس حاجی رهبر از این که هست ووضه بدتر نخواهد شد...

سهند در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۱ :
دولت کودتا استعفا استعفا دولت

دولت کودتا استعفا استعفا
دولت مستبد٫ مستکبر٫ متقلب ٫ متحجر استعفا استعفا

خامنه ای ! حامی و پشتیبان کودتا استغفار استغفار

کاربر مهمان در تاریخ ۹ آذر ۱۳۹۱ :
خامنه اي

خامنه اي مثل آدمي بود كه پشتش به ماشيني بود كه ميخواست با سرعت بهش بكوبه ولي در آخرين لحظات متوجه شد و خودشو كنار كشيد.

آيا اين ماشين دور ميزنه و دوباره برميگرده ؟

من كه ميگم برگرد حاجي خوب داشتي ميكوبيدي بهش =))

کارa در تاریخ ۹ آذر ۱۳۹۱ :
دیکتاتورین حکومت

واقعا پلیدتر از این سیستم هم سیستمی میشود سراغ کرد؟؟ که همه چیز در تبلیغات بنام دین و راستی باشه ولی در پشت پرده اساس همه حرکات نظام قدرت طلبی و کثافت کاری ودزدی و فشار بیشتر به مردم و له کردن قشر فقیر جامعه به قیمت 4 روز حکومت بیشتر باشه؟// احمدی نزاد میخواست بیاد بگه کار کار رهبر بوده؟ یعنی ما مردم اینو نمیدونیم؟؟ دیگه کسی هم هست که ندونه در ایران همه ارکان نمایشه و همه بدبختیها زیر سر اوست؟

بصیرت پیشه در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۱ :
افشاگری درون نظام و مواضع مقام عظمی

افشاگری درون نظام و مواضع مقام عظمی

این افشاگری ،انگیزه مقام عظمی را در تحمیل نظر خود به مجلس فرمایشی در منتفی کردن سوال از احمدی نژاد ، برملا می سازد. بر اساس این مدل ،دیگر مواضع مقام عظمی را هم میتوان زیر سوال برد و نشان داد که دیگر مواضع ایشان هم بر اساس عافیت طلبی و تطهیر خود بنا شده است.

کاربر مهمان در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۱ :
مرگ بر خامنه ای

مرگ بر خامنه ای

کژدم در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۱ :
http://kajdoum1.blogspot.com
کار به جاهای باریک رسیده است

گلچینی که مسئولین محترم دیگربان از مطالب گوناگون در این نوشتهٔ کوتاه مطرح کرده اند؛ نشان از این دارد؛ که نه تنها رژیم در درون خود دچار بحرانهای رو به رشد سیاسی است که حتی از صدر تا ذیل؛ از طرح سوال از رئیس جمهور عاجز هستند. بلکه نشان از این دارد که رژیم از نظر اقتصادی در حال ورشکستگی است و برای تامین پول با موافقت رهبر فرزانه؛ دست به کلاهبرداری ارزی زده است. همین گزارهٔ «افشاگری دربارهٔ نظام» نشان از یک اعتراف بزرگ به کثافاکاریهای گسترده ای است که تمامی سلولهای رژیم به آن معتاد شده اند و بدون این «کثافتکاریهای قابل افشا شدن»؛ حاکمیت اسلام ناب محمدی نمیتواند به حیات خود ادامه دهد. رژیم در حال از دست دادن کنترل خود نسبت به سیاستهای کلان کشورداری است و به درد «روزمرگی» دچار شده است. شاید از یک جهت مایهٔ خوشحالی باشد؛ زیرا نشانه های بارز آغاز فروپاشی را نشان میدهد؛ اما از سوی دیگر نباید از یاد برد که رژیم تمامی ورشکستگی هایش را برای حاکمیت بعدی به ارث خواهد گذاشت. یک روز عمر بیشتر رژیم؛ برابر است با ارثیهٔ بزرگتری از ورشکستگی.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)