«مزخرفات» امام جمعه قم محافظه‌کاران را شرمنده کرد

وبلاگ محافظه‌کار «هابیل» در تازه‌ترین پست وبلاگی خود از اظهارات امام جمعه قم در خصوص نحوه تولد علی خامنه‌ای انتقاد کرده و نوشته است: «خاک بر سر  هابیل با این حرف‌هایی که یک امام‌جمعه می‌زند و دم از سایت‌های خبری اصول‌گرا بر نمی‌آید.»

این وبلاگ‌ نوشته که مزخرفات امام جمعه قم «بدل شده است به دست‌‌‌آویزی برای این‌که کلی متن و مینی‌مال و کلیپ بسازند و توهین کنند به رهبری.»
 
محمد سعیدی امام جمعه موقت قم گفته که علی خامنه‌ای هنگام تولد «یا علی» گفته است.
******
متن خلاصه شده یادداشت وبلاگ هابیل

یک:
 لینک به دست می‌آوری و می‌روی توی یوتیوب ِ فیلتر شده و می‌بینی یک آخوندی دارد حرف می‌زند. بعد می‌فهمی که این آخوندی که دارد حرف می‌زند، از بد ِ اتفاق، امام جمعه‌‌ی علمی‌ترین شهر ِ جهان ِ تشیع هم هست.

بعد می‌نشینی و فیلم کوتاه چند دقیقه‌ای‌ئی را می‌بینی که این آخوند دارد حرف می‌زند. جمع مسجد یا یک هم‌چو چیزی‌ست و به نظر مجلس درس و محفل خصوصی هم نمی‌آید. شروع می‌کند با همان لحن‌های آخوندی در مورد یک اتفاق صحبت می‌کند.

نحوه‌ی تولد ِ مقام ِ معظم رهبری؛ که راوی نقل می‌کند که وقتی رهبری داشت به دنیا می‌آمد و هنگام جدا شدن از بدن مادرش یک «یاعلی» گفت و قابله هم، بدون ترس و تعجب یک «علی نگه‌دارت باشد» می‌گوید و غیره.

دو:
اصل‌ش، این‌که این اتفاق نیفتاده یا افتاده مهم نیست. مهم این است که این را دارند تعریف می‌کنند و قبول‌ش کرده‌اند. مثل شایعه، که مهم نیست واقعیت داشته باشد و یا نه و مهم‌تر این است که شایعه، واقعیت‌نما باشد. بعد آن هم در یک هم‌چو مجلسی و با آن لحن و بیان که آدم خیال می‌کند این آقا دارد مشکلات اسلام را حل می‌کند و با آن بالا بردن صدا و تشویق مرد به تکبیر گفتن.

راست‌ش خیلی صبر کردم که ببینم این جناب ِ آخوند، چه جوابیه‌ای به پخش این صحبت‌ها می‌دهند که بالاخره داد. وقتی داشتم همان ویدئوی ِ کذایی را می‌دیدم، راست‌ش به شعور و عقل و بصیرت و از این مزخرفات ِ این آدم شک کردم. اما فقط «شک» کردم. بعد که جوابیه را خواندم، شک برطرف شد الحمدلله و به یقین بدل شد.

خودتان جواب را بخوانید:
«اینجانب چندماه پیش در یک جمع محدود سخنرانی داشتم، متاسفانه بخشی از آن که صرفا نقل قول بود روی برخی سایت ها رفت و موجب نگرانی عده ای شد. بدون شک رهبر معظم انقلاب از چنان کمالات و اوصاف بلندی برخوردارند که هرگز نباید برای توصیف ایشان به چنین نقل قول هایی روی آورد. در هر صورت از حساسیت منطقی و هوشمندی همه عزیزان کمال تشکر را دارم»

یعنی زحمت یک معذرت‌خواهی هم نکشیده‌ است. از حساسیت‌ها تشکر کرده است!

این در حالی‌ست که به ظاهر در همان سخن‌رانی نیز یک چیزی با این مضمون گفته‌اند که به کسی اقتدا کنید که وقت تولد یا علی گفته و الخ.

خاک بر سر ِ هابیل با این حرف‌هایی که یک امام‌جمعه می‌زند و دم از سایت‌های خبری اصول‌گرا بر نمی‌آید. برخورد با این آدم که پیش‌کش.

سه:
یک سری به یوتیوب بزنید و وب‌گردی می‌بینید که این مزخرفات، بدل شده است به دست‌‌‌آویزی برای این‌که کلی متن و مینی‌مال و کلیپ بسازند و توهین کنند به رهبری. بعد این آخوند، تنها از حساسیت‌های ملت تشکر کرده است. خجالت آور است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)