احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد:

برخی روحانیون در ۲۰۰ سال گذشته به‌سر می‌برند

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد گفته که برخی روحانیون٬ امامان جمعه و مسئولان وزارت ارشاد «بینش‌های انحرافی» دارند و در ۲۰۰ سال قبل زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا٬ آقای علم‌الهدی افزوده است: «عده‌ای هستند که هنوز در ۲۰۰ سال قبل زندگی می‌کنند و نسبت به مسائل نظام، انقلاب، سیاست، جریان‌های روز و مسائل بین‌المللی انزوای خاصی به خود می‌گیرند.»

به گفته وی «بهترین تعبیر از این بینش و دید، تحجر است که متاسفانه در بخشی از روحانیت با آن مواجه هستیم.»

علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرده که «دخالت روحانیت در عرصه سیاسی تکلیف محور است، نه قدرت محور.»

وی اظهار داشته است: «سایرین اگر قدرتی را روی کار آوردند، تا آخر سعی می‌کنند همه حرکات و فعالیت‌های آن را توجیه کنند، اما روحانیت این طور نیست و این به این خاطر است که روحانیت در کار خود تکلیف محور و در اندیشه اصولگرا و اصول محور است.»

 اظهارات انتقادی امام جمعه مشهد به برخی روحانیون و دفاع از عملکرد کلی روحانیت در شرایطی ایراد می‌شود که در ۳۰ سال گذشته انتقاد‌های گسترده‌ای به عملکرد این صنف شده و می‌شود.

احمد علم‌الهدی جز آن‌ دسته از روحانیونی است که مواضع رادیکالی در بسیاری از حوزه‌ها دارد.

این روحانی محافظه‌کار حامی خامنه‌ای به همراه گروه دیگری از روحانیون محافظه‌کار در دو سال گذشته بار‌ها از سرکوب خشونت‌بار معترضان به نتیجه انتخابات در ایران دفاع کرده‌اند.

آنها که به سبب نزدیکی به رهبر جمهوری اسلامی از موقعیت سیاسی و اقتصادی ویژه‌ای برخوردار هستند٬ در دو سال گذشته بار‌ها تعاریف و تعابیر اغراق آمیزی از علی خامنه‌ای داشته‌اند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)