یک فرمانده بسیج خبر داد:

پایگاه‌های بسیج با مساجد قم اختلاف دارند

جواد هاشمی مسئول بسیج مساجد و محلات استان قم اعلام کرد پایگاه‌های بسیج استان قم با مساجد این استان اختلاف دارند و اختلاف آن‌ها باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای هاشمی روز شنبه (۱۴ اسفند) در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی این مسئله را مطرح کرده و گفته است: «ستاد انسجام بسیج و مساجد استان با حضور در مساجد به اختلافاتی که بین ائمه جماعات، هیات‌ امنای مساجد و بسیجیان وجود دارد، به صورت ریشه‌ای می‌پردازد.»

«ستاد انسجام بسیج و مساجد» استان قم متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ‌کل اوقاف و امور خیریه، سپاه علی‌بن ابیطالب، نماینده‌ ولی فقیه در سپاه و دفتر تبلیغات اسلامی است.

این برای نخستین‌بار است که یک فرمانده بسیج از اختلاف پایگاه‌های بسیج با مسئولان مساجد استان قم خبر می‌دهد.

پایگاه‌های بسیج و هیات امنای مساجد سراسر کشور سال‌هاست اختلاف عمیقی با یکدیگر دارند که این اختلاف‌ها در برخی موارد با درگیری‌های فیزیکی نیز همراه بوده است.

سیاستگذاری فعالیت فرهنگی و مذهبی مساجد در ایران بر عهده مرکز رسیدگی به امور مساجد و در بخش‌های اقتصادی بر عهده سازمان اوقاف و امور خیریه است.

فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بسیج نیز که بسیاری از پایگاه‌های آن در مساجد قرار دارد بر عهده سپاه پاسداران است و این مسئله منجر به بروز اختلاف‌های گسترده‌ای میان این نهاد‌ها شده است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)