برای نخستین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی رخ داد

شعار «مرگ بر هاشمی» در قم + فیلم

حامیان آیت‌الله خامنه‌ای فیلم راهپیمایی روز جمعه خود علیه رهبران جنبش سبز و اکبر هاشمی رفسنجانی که در آن شعار‌هایی نظیر «مرگ بر هاشمی» و «موسوی، کروبی، خاتمی اعدام باید گردند» را منتشر کردند.

روز جمعه (۲۹ بهمن) حامیان علی خامنه‌ای در واکنش به راهپیمایی مردم معترض در ۲۵ بهمن، دست به راهپیمایی زدند و شعار‌هایی علیه هاشمی رفسنجانی و رهبران جنبش سبز سر دادند.

فیلم اول

بخش‌هایی از شعار‌های محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای علیه رفسنجانی برای نخستین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی از تلویزیون پخش شد که با واکنش دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روبرو شد.

با گذشت کمتر از دو روز از برپایی این تجمعات که در آن شعار‌های تندی علیه هاشمی رفسنجانی سر داده شده است، سایت «نهال‌نیوز» فیلم‌های این تجمع را منتشر کرده است.

در این فیلم‌ها گروهی از طلاب حوزه‌های علمیه قم و لباس شخصی‌ها شعار‌های نظیر «مرگ بر هاشمی»، «مجلس خبرگان جای منافقین نیست»، «مبارک ایرانی هاشمی رفسنجانی» و «الشعب یرید اسقاط الهاشمی» شنیده می‌شود.

فیلم دوم

این برای نخستین‌بار درتاریخ جمهوری اسلامی و تاریخ شهر قم است که شعار‌هایی علیه یکی از اصلی‌ترین بنیانگذاران نظام جمهوری اسلامی سر داده می‌شود.

سایت «نهال‌نیوز» هم با اشاره به این مسئله نوشته که «شعارهایی که درباره هاشمی رفسنجانی در تهران و قم شد، یقیناً برای خیلی‌ها آزاردهنده است.»

این سایت در عین حال افزوده که «شعاردهندگان که لایه‌های بزرگی از نیروهای انقلابند شاید راضی به این نباشند که آقای هاشمی را از گردونه انقلاب جدا بدانند.»

حملات حامیان علی خامنه‌ای علیه هاشمی رفسنجانی پس از آنکه وی حاضر نشد «صحت» نتیجه انتخابات را تائید کند و با رهبر جمهوری در برخورد با اعتراض‌های مردمی همسو شود آغاز شد.

این حملات و اتهام‌ها ۱۸ ماه ادامه داشت تا اینکه روز ۲۵ بهمن معترضان باردیگر در خیابان‌ها حاضر شده و شعار‌های تندی علیه علی خامنه‌ای سر دادند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)