ناکامی سپاه پاسداران در تشکیل ارتش سایبری

حسین همدانی، فرمانده سپاه تهران بزرگ از فعالیت دو مرکز جنگ سایبری در سپاه تهران خبر داد و گفت که «بیش از دو هزار وبلاگ‌نویس برای حضور در جنگ سایبری شناسایی و سازماندهی» شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای همدانی روز یکشنبه (۲۹ آبان) در نشستی با حضور خبرنگاران این مطلب را بیان کرده و گفته است: «افسران جنگ سایبری ما در آینده نزدیک عملیات آفند فرهنگی خود را نیز آغاز خواهند کرد.»

این فرمانده سپاه درباره نحوه آغاز این عملیات فرهنگی به جزئیات بیشتری اشاره‌‌ای نکرده است.

فرماندهان سپاه با آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که از آن با عنوان «جنگ نرم» و «فتنه» یاد می‌کنند تلاش‌ها برای تشکیل ارتش ۱۵ هزار نفری در فضای مجازی فارسی زبان را آغاز کرده‌اند.

با گذشت یک سال از زمان آغاز این تلاش‌ها، براساس گفته‌های حسین همدانی، سپاه و بسیج تنها توانسته‌اند دو هزار نیروی بسیجی را برای «جنگ سایبری» سازماندهی کنند.

هفته گذشته محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس از اعضای این کمیسیون خواسته بود برای افزایش بودجه این سازمان تلاش کنند.

حسینعلی یوسفعلی‌زاده٬ فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی هم هفته گذشته اعلام کرده است: «تجهیزات کافی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان در اختیار بسیج گذاشته نمی‌شود.»

یوسفعلی‌زاده از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته «برای مقابله با جنگ نرم، بسیج» را تجهیز کنند.

اظهارات این فرماندهان سپاه و بسیج در شرایطی ایراد می‌شود که آذر ماه سال گذشته بهرام حسینی مطلق، فرمانده سابق سپاه استان تهران از آمادگی ورود ۱۵ هزار بسیجی وبلاگ‌نویس در «جنگ نرم» خبر داده بود.

این فرمانده سپاه اعلام کرده بود که در چند ماه آینده این رقم به ۲۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

محمد در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۰ :
فکر کنم پیچیده نباشد / استان

فکر کنم پیچیده نباشد / استان تهران دو هزار نفر / 15 هزار نفر در کل کشور!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)