در پی برخورد خشونت‌بار پلیس با طلبه‌ها در قم

هشدار درباره تکرار وقایع تونس در ایران

خبرگزاری «اهل بیت» با انتقاد از برخورد خشونت‌بار پلیس قم با مردم و طلبه‌های این شهر٬ به مقام‌های جمهوری اسلامی نسبت به تکرار وقایع تونس در این شهر و سراسر ایران هشدار داد.

هشدار این سایت روز چهارشنبه (۲۰ مهر) پس از برخورد خشونت‌بار پلیس با طلبه موتور سواری که مدارک وسیله نقلیه خود را به همراه نداشته٬ داده شده است.

این سایت نوشته که پلیس برای بازداشت این طلبه از باتوم و گاز اشک‌آور استفاده کرده و پس از ضرب و جرح٬ اقدام به انتقال وی به بازداشتگاه کرده است.

آن‌طور که این خبرگزاری اعلام کرده است٬ در پی این برخورد خشونت‌بار٬ گروهی از مردم و طلبه‌های شهر قم با تجمع مقابل کلانتری محل بازداشت این طلبه٬ نسبت به این برخورد اعتراض کرده‌اند.

این سایت در پایان هشدار داده است: «یادمان باشد که حدود یک سال پیش، یک جوان که از برخورد تند مأموران پلیس به تنگ آمده بود در تونس خود را سوزاند و جهان را به آتش کشید.»

این برای نخستین‌بار است که یک خبرگزاری مذهبی٬ از شدت برخورد نیرو‌های پلیس با مردم و طلبه‌های قم و سایر شهر‌های ایران خبر داده و نسبت به بروز اعتراض‌های اجتماعی در جمهوری اسلامی هشدار می‌دهد.

این در شرایطی است که روحانیون و مراجع تقلید قم در ماه‌های اخیر نسبت به ضرب و جرح برخی روحانیون به خاطر انجام «فریضه» امر به معروف و نهی از منکر اعتراض کرده و خواستار برخورد با عوامل آن شده‌اند.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۰ :
مگر خون طلبه ها رنگین تر از انسانهاست؟

مدتهاست موتور سواران به همین دلایل کتک میخورند و حتی در حال فرار از پست مأموران کشته میشن ولی صدایی از کسی بلند نمیشه. مگر خون طلبه ها رنگین تر از دیگر انسانهاست؟

کاربر مهمان در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۰ :
به شما قول میدهم اگرتمام مردم

به شما قول میدهم اگر تمام مردم خود را به آتیش بکشند طلبه ها و آخوندهای مفت خور چنین کاری را نخواهند کرد

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)