معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

رهاشدگی فرهنگی خانواده‌ها را تهدید می‌کند

معاون ستاد کل نیروهای مسلح معتقد است «رها شدگی» فرهنگی٬ خانواده‌ها در ایران را تهدید می‌کند.

مسعود جزایری گفته «سلامت فرهنگ و اعتلای اخلاق جامعه با دو تهدید روبروست که چنانچه به طور عاجل، رفع تهدید صورت نگیرد، معضلات زیادی را در پس خواهد داشت.»

وی این تهدیدها را «انفعال گسترده در عرصه مدیریت فرهنگ کشور و تلاش فوق‌العاده و مدیریت شده دشمنان با هدف استحاله فرهنگی» عنوان کرده است.

جزایری افزوده که حاکمیت به طور مستقیم مسئولیت کنترل و مدیریت «فرهنگ» و «پاسداری از مرزهای عقیدتی، فکری، اندیشه‌ای، هنجارها، رفتارها، نقش‌ها،‌ نمادها٬ خلقیات و ذاتیات جامعه مبتنی بر اسلام ناب» را بر عهده دارد.

وی اضافه کرده که «متاسفانه در شرایط امروز اینگونه عمل نمی‌شود» و با «موارد ناسازگار، قاطعانه برخورد» نمی‌شود و «همین امر سبب شده تغییرات اجتماعی و تغییرات نسلی، خارج از کنترل‌های تجربه شده حتی سایر جوامع پیشرفته دچار رهاشدگی بشوند.»

جزایری هشدار داده «هر اندازه مسائل اجتماعی و آسیب‌های فرهنگی اجتماعی زیاد و از حدود متعارف بالاتر بروند، جامعه ما بیشتر با اصول اخلاقی و قواعد عام جمعی جامعه ایران اسلامی انقلابی فاصله و زاویه پیدا خواهد کرد.»

روحانیون و نظامیان حاکم بر ایران سال‌هاست از تغییر سبک زندگی مردم کشور ابراز نگرانی می‌کنند٬ اما تاکنون باوجود سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد موفق به تغییر این سبک به صورت دلخواه خود نشده‌اند.
 

 

 

مهدی در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۶ :
جهت دهن کجی اندیشه های ناب

جهت دهن کجی اندیشه های ناب اسلام باید بگویم من 8 سال است که با شریک زندگی ام به صورت ازدواج سپید زندگی می کنم، و کاملا با هم تفاهم و گفتگو داریم این در حالی است در این مدت ازدواج های دائم بسیاری از هم پاشیده شده است. در مسیر حرکت به سوی توسعه اولین گام عبور از سنت ها و باید و نباید های مذهبی است

کاربر مهمان در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ :
قبل از انقلاب شکوهمند که

قبل از انقلاب شکوهمند که حاکمیت مدیریت فرهنگی جامعه را مسئولیت خود نمیدانست ، این بدبختی ها را نداشتیم !!!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)