علی خامنه‌ای:

منظور از آتش به اختیار٬ طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش نیست

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در خطبه‌های نماز عید فطر گفت که منظورش از اصطلاح «آتش به اختیار»٬ «مدیون کردن جریان انقلابی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش نیست.»

اظهارات وی پس از آن بیان شده که بدنبال اظهارات اخیرش درباره عزل ابوالحسن بنی‌الصدر٬ اولین رئیس جمهور پس از انقلاب بدلیل آنچه دوقطبی کردن کشور نامید٬ شماری از نیروهای حزب‌الله در راهپیمایی روز قدس به حسن روحانی فحاشی کردند و او را با بنی‌صدر مقایسه کردند.

آقای خامنه‌ای افزوده که منظورش از «آتش‌ به‌ اختیار» بودن «افسران جنگ نرم»٬ «به معنی بی‌قانونی و فحاشی نیست.»

وی اضافه کرده که «آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است» و «نیروهای انقلابی بیش از همه باید مراقب نظم کشور و آرامش کشور، عدم سوء استفاده‌ دشمنان از وضعیت کشور و حفظ قوانین باشند.»

بدنبال فحاشی شماری از نیروهای حزب‌الله به روحانی در راهپیمایی روز قدس٬ بسیاری از مقام‌های رسمی کشور با این اقدام مخالفت کردند.

قوه قضائیه نیز اعلام کرد که علیه شعاردهندگان وارد عمل شده و با آنها برخورد خواهد کرد.

علی خامنه‌ای همواره با بیان مطالبی در سخنرانی‌های خود به نیروهای خودسر اشاراتی برای اقدام عملی می‌کند و پس ازافزایش انتقادها از رفتارهای آنها٬ می‌گوید که منظور وی این نوع رفتارها نبوده است.

وی این بار که قصد توضیح اصطلاح آتش به اختیار را داشته نیز به کنایه٬ حسن روحانی و مخالفان فحاشی به وی را «مدعیان پوچ‌اندیش» نامیده و بار دیگر به نحوی از جریان انقلابی دفاع کرده است.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۶ :
حالا که آقا متوجه شده چه گندی

حالا که آقا متوجه شده چه گندی بالا آورده در صدد توجیه برآمده است. این مفلس بد بخت نمی فهمد اگر امر به آتش به اختیاری باشد، علناً مجوز هرج و مرج و شورش برای همه خواهد بود. آن موقع دیگر محدود به اراذل و اوباش سپاه و بیت رهبری نخواهد بود و دودمانش فنا خواهد شد. کسی که باید خود مجری قانون باشد عملاً مشوق بی قانونی در کشور شده است. بنابراین، مقام که قبلا لقب "رهبر فرزانه" برای خودش انتخاب کرده بود، از این به بعد به لقب "رهبر مجنون" تغییر می یابد.

شکارچی در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۶ :
شکوفایی غریزه آتش به اختیار خلبانان

در جنگ جهانی دوم هنگامی که خلبانان متفقین اجازه (آتش به اختیار) گرفتند غریزه شکارچیگری آنها شکوفا شد . نتیجه آن موارد بیشماری پرواز در ارتفاع پایین و شلیک به هر هدف و جنبنده در آلمان شد. هدفی که به نظر میرسد در این دستور نیز نهفته است. پرواز با ارتفاع کم از بالای دولت و شلیک به هر کنش ، جنبش و حرکتی با هدف استهلاک طرف مقابل ...

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)