پاسخ مجلس خبرگان به اظهارات حسن روحانی:

باید از جدل‌های تفرقه انگیز اجتناب شود

مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای اظهارات اخیر حسن روحانی در مورد «مشروعیت» و «مقبولیت» حکومت اسلامی براساس رای مردم را اظهاراتی «ناسازگار» با مبانی دینی اهل سنت و تشیّع دانست.

در بیانیه این مجلس بدون اشاره به نام حسن روحانی٬ آمده این مجلس «بر ضرورت حفظ وحدت داخلی و انسجام ملی و اجتناب از بحث و جدل‌های تفرقه انگیز» اصرار دارد.

این بیانیه همچنین افزوده که «ولایت و امامت الهی به همه شوؤن آن متوقف بر خواست و نظر و رأی مردم نیست بلکه باید گفت ولایت، روح اسلام است.»

در این بیانیه آمده که «بیعت با پیامبر و ائمه اطهار به معنای مشروعیت بخشی به حکومت پیامبر و یا امام توسط مردم و بیعت کنندگان» نیست.

حسن روحانی چند روز پیش گفته که «ما دارای مذهب و مرام و دینی هستیم که امیرالمومنین مبنای حکومت و فرمانروایی را، رأی مردم می‌داند.»

ناصر مکارم شیرازی هم در واکنش به این اظهارات روحانی گفته که «نباید بگوییم که حاکم را رأی مردم تعیین می‌کند، رسول اکرم فرمود که تعیین جانشین من با خدا است.»
 

کاربر مهمان در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۶ :
با عملکرد این حکومت ، اگر

با عملکرد این حکومت ، اگر خداوند مستقیما هم با مردم وارد گفتگو شود و بگوید این آخوند را من نصب کرده ام ، مردم نه باور میکنند و نه حکومت را می پذیرند ، چون ممکن است طبق فتوای مصباح که دروغ گفتن به نفع اسلام را جایز میداند ، خداوند هم به نفع اسلام ناب دروغ میگوید !!

کاربر مهمان در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ :
محمدمجتهد شبستری/ لب‌ّ­لباب

محمدمجتهد شبستری/

لب‌ّ­لباب مطالب آقای ناصر مکارم شیرازی که در روزهای اخیر درباب حکومت گفته‌­اند چنین است: براساس یک سلسله مبانی و دلائل کلامی و فقهی، مسلم است که حاکم مسلمانان در همه عصرها باید از سوی خدا منصوب شود و نه از سوی مردم و احراز منصوب بودن شخص معین هم با همان مبانی و دلائل ممکن است.

من از ایشان می­‌پرسم:

ابوبکر بغدادی (حاکم داعش) هم همین مدعای شما را دارد و براساس پاره‌­ای از مبانی و دلائل کلامی و فقهی که شبیه همان مبانی و دلائل شما است (۱) ادعا می‌­کند از سوی خدا منصوب شده است. شما چگونه می‌­توانید با حفظ مبانی و دلائل ثابت کنید که او از سوی خدا منصوب نشده است؟ اگر نتوانید این مطلب را ثابت کنید در این صورت بدانید با این فتوا که داده‌­اید جواز ایجاد هرج و مرج در سراسر جهان اسلام را صادر کرده‌­اید!

_________________________________

خُسن آقا در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ :
http://blog.hasanagha.org
این هنوز زنده است!

عجیبه! اینهایی که با زور می‌خواهند همه را به بهشت ببرند خودشان دست از دنیا حاضر نیستند بکشند و به بهشت بروند.
یکی به این مردک بگه بابا تا بهشت پر نشده بشتاب به سوی بهشت!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)