علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس:

آتش به اختیار دو طرفه است

علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس در واکنش به عبارت «آتش به اختیار» در اظهارات اخیر علی خامنه‌ای٬ گفت که این موضوع٬ «دوطرفه» است.

وی افزود «عبارت آتش به اختیار شامل همه حوزه‌ها اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می‌شود.»

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد «اگر آزادی بیان مخدوش شد، در اینجا دانشجویان و بلکه سایر اقشار مردم آتش به اختیارند چون مسئولان به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.»

وی افزوده یا اگر «افرادی را بدون حکم قضایی و بر خلاف قانون اساسی حصر خانگی کردند و یا مدیران کانال‌های تلگرامی پرمخاطب را قبل از انتخابات بدون هرگونه توضیحی بازداشت طولانی مدت کردند یا دانشجویان و خبرنگارانی را به اتهامات واهی و با انگیزه سیاسی بازداشت یا ستاره‌دار کردند، در اینجا دانشجویان و بلکه سایر اقشار مردم آتش به اختیارند چون مسئولان به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.»

به گفته مطهری٬ «مخاطب این دستور در دانشگاه‌ها، هم بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشگاهیان هستند که صرفا از نظام دفاع می‌کنند و هم انجمن‌های اسلامی که انتقادهایی به نظام دارند. در واقع دو طرف آتش به اختیارند.»

علی خامنه‌ای به تازگی در دیدار با شماری از دانشجویان٬ گفت در مواردی که مسئولان فکری٬ فرهنگی و سیاسی٬ «تعطیل» و دچار «اختلال» هستند٬ افسران جنگ نرم «آتش به اختیار» هستند.

این اظهارات وی واکنش‌های بسیاری را برانگیخت و بسیاری آن را اجازه رهبر جمهوری اسلامی به نیروهای خودسر برای برخورد با برنامه‌های دولت که در تضاد با خواسته‌های حاکمیت است٬ برشمردند.

 

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ :
رمضانعلی

حقیقتاً این گفته آقای مطهری درست است که قضیه آتش به اختیار برای همه مردم است. بنابراین منظور از دستگاه مرکزی شامل کلیه دستگاههای زیر مجموعه دولت نهادها و دستگاهای حاکمیتی مثل قوه قضائیه، صدا و سیما، خبرگان،شورای نگهبان و غیرو نیز می شود.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)