خامنه‌ای درباره نامه‌نگاری برای پخش ربنای شجریان:

برخی دستگاه‌های مرکزی فکری و فرهنگی و سیاسی تعطیل هستند

علی خامنه‌ای عملیات تروریستی امروز داعش در تهران را «ترقه‌بازی» خواند و با انتقاد دوباره از امضای سند آموزشی یونسکو از سوی ایران٬ نامه‌نگاری مسئولان فرهنگی کشور درباره پخش ربنای محمدرضا شجریان را نشانه «اختلال و تعطیلی» این دستگاه‌ها خواند.

آقای خامنه‌ای در واکنش به حملات ترویستی امروز در مجلس و آرامگاه روح‌الله خمینی گفت که «ملت ایران دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود؛ این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ی مردم تأثیری نخواهد گذاشت.»

وی افزود «این را همه بدانند؛ این‌ها کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند در اراده‌ ملت ایران و مسئولین کشور اثری بگذارند. و البته خود این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم. ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد.»

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش٬ گفت که ایرادش به سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو محتوای آن نیست٬ بلکه «حرف این است که نظام آموزشی کشور نباید بیرون کشور نوشته شود.»

وی افزود «آن‌ها که خیال می‌کنند ما گزارش درست نگرفتیم؛ نه، گزارش‌های ما گزارش‌های درستی است. شما می‌گویید این سند مثلاً خلاف اسلام ندارد، داشته باشد یا نداشته باشد، اینجا ایران است، اینجا جمهوری اسلامی است. نظام آموزشی ما را چهار نفر بنشینند در یونسکو بنویسند. چرا؟ این همان مسئله‌ استقلال است.»

خامنه‌ای خطاب به افسران جنگ نرم نیز گفت «چنانکه قرارگاه مرکزی {همه‌ هسته‌های فکری و فرهنگی و عملی و جهادی} اختلال دارد، شما افسران جنگ نرم، آنجا آتش به اختیارید.»

وی اضافه کرد «گاهی اوقات احساس می‌شود دستگاه‌های مرکزی فکری و فرهنگی و سیاسی دچار اختلالند و تعطیلند؛ اینکه در وضعیتی که ما این‌همه مسائل مهم فرهنگی در کشور داریم، حالا فرض کنیم فلان آهنگ قبل افطار پخش بشود یا نشود، این می‌شود مسئله‌ اصلی، نامه‌نگاری می‌کنند؛ این پیداست این دستگاه اختلال پیدا کرده؛ مسئله‌ی اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهند.»

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ :
رمضانعلی

یک سؤال از مقام معظم رهبری دارم، بعنوان یک افسر جنگ نرم ایرانی اگر دیدیم دستگاه های مرکزی مانندقضائیه، مجلس خبرگان، شورای نگهبان، صدا و سیما و نهاد ها و امثالهم به تشخیص ما به وظایف خود عمل نمی کنند آیا ما آتش به اختیار هستیم؟ یا اینکه قضیه فقط مخصوص دولت و نهاد های انتخابی است؟ یعنی می توانیم علیه دستگاههای مرکزی و فرهنگی انتسابی هم وارد جنگ نرم بشویم؟ لطفاً در یک سخنرانی جواب این سؤال بنده را بدهید چون می دانم این سؤال میلونها جوانی ایرانی دیگر هم است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)