محمدتقی رهبر٬ عضو جامعه روحانیت مبارز:

در شرایط فعلی٬ رئیسی خودی‌تر از روحانی است

محمدتقی رهبر٬ عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید اگر ابراهیم رئیسی نبود٬ این جامعه نامزدی در انتخابات نداشت٬ با توجه به شرایط سیاسی و فرهنگی کشور٬ رئیسی٬ «خودی‌تر» است و وی برای شرکت در انتخابات حتما با «بزرگانی» هم مشورت کرده است.

مهم‌ترین محورهای سخنان وی عبارتند از:

● اکثريت اعضاي جامعه روحانيت حامي آقای رئيسی هستند. در شورای مرکزي جامعه روحانيت، به جز يکی دو نفر از جمع حاضر، بقيه به حمايت آقای رئيسی رای دادند. آن يکی دو نفر هم بستگی‌هايی با حاکميت و دولت داشتند که نظرشان متفاوت بود.

● متاسفانه در حال حاضر جنبه‌های اسلامی در جامعه کمرنگ شده و شاهد استحاله فرهنگی و نفوذ برخی جريانات سياسی در تشکيلات مديريتی جامعه هستيم. در چنين فضايی، آقای رئيسی خودی‎تر است؛ نماينده ولی امر در مراکز مختلف بوده و مواضع و دغدغه‌های فرهنگی و انقلابی منطبق با چارچوب‎های نظام دارد.

● آقاي رئيسی معيارهای بهتر و بيشتری دارند؛ دغدغه‌های فرهنگی را در آقای رئيسی بيشتر می‌دانيم. شايد آقای روحانی هم اين دغدغه‌ها را داشته باشد اما پاره‌ای از جريانی که دنبال برخی کانديداها هستند را ناسالم و مشکل‌دار می‌دانيم. معتقديم کسی را بايد بياوريم که جريان مساله‌داری پشت او نباشد.

● يکي دو نفر از آقايان در جمع ما اين انتقاد را داشتند که کار او {رئیسی} در آستان قدس کار مهم‌تری است. اما اکثريت معتقد بودند که آستان قدس با همه بزرگی و عظمتش را يک نفر ديگر هم می‌تواند اداره کند...ايشان هم براي حضور در عرصه کانديداتوری حتما با بزرگانی هم نشسته است و مشورت کرده است.

● {سوال: بر اساس سخنان شما اگر آقای رئيسی نامزد نمی‌شد؛ جامعه روحانيت نامزدی در اين انتخابات نداشت. درست است؟} پاسخ: ظاهرا همينطور است.

● به نظر من مناظره‌ها اصلا شایسته نظام نبود... اینکه مناظره تبدیل بشود به میدان جنگ و ستیز مسیر انحرافی که از مقصد اصلی ما را دور می‌کند، درست نیست... احمدی‌نژاد هم در سال ۸۸ آنگونه در مناظره‌ها برخورد کرد که هنوز تبعاتش وجود دارد...مسائل کوچک را چنان در جلوی چشم جهانیان مطرح کردند که انگار چه اتفاقی افتاده است.

● آنچه که از مناظره‌های تلویزیونی برآمد این بود که گفت و شنودهای ما با عقل سیاسی وفق ندارد. طرح اینگونه مباحث به ضرر نظام  و ضربه به شخصیت خود نامزدها است.

● آن‌ها {نامزدها} با طرح این مسائل و از این قبیل اعتماد اجتماعی را از بین می‌برند. مردم با خودشان می‌گویند مثل اینکه خیلی مسائل پشت پرده وجود دارد و قطعا مایوس خواهند شد. تلویزیون که جای این حرف‌ها نیست. از سوی دیگر دشمنان ما هم می‌گویند ببینید مسئولان حکومت اسلامی چه کسانی هستند.

 

 

 

 

Solh در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ :
سگ زرد برادر شغال

سگ زرد برادر شغال

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)