بیعت قالیباف با رئیسی پس از جلیلی٬ ولایتی٬ رضایی و حداد عادل

محمد‌باقر قالیباف با صدور بیانیه‌ای به نفع ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرد.

آقای قالیباف در بیانیه خود از حامیانش خواسته که «تمام ظرفیت و حمایت خود را براى موفقیت  ابراهیم رئیسى و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم٬ قرار دهند.»

قالیباف در بیانیه خود به طور تلویحی حسن روحانی و دولت وی را «فرصت طلبان انقلابی نمایی» خوانده که «موریانه وار در حال خوردن ریشه های انقلاب» هستند.

محمدباقر قالیباف پس از سعید جلیلی٬ دومین نامزد مطرح محافظه‌کاران است که به نفع ابراهیم رئیسی کناره‌گیری می‌کند.

پیش از قالیباف و جلیلی نیز محسن رضایی٬ غلامعلی حداد عادل و علی‌اکبر ولایتی که از جمله نامزد‌های سنتی محافظه‌کاران در انتخابات ریاست جمهوری هستند٬ با خودداری از ثبت‌نام در این دوره از انتخابات به طور مستقیم و غیرمستقیم به صف حامیان رئیسی پیوسته بودند.

از ابراهیم رئیسی به عنوان نامزد اصلی علی خامنه‌ای در این دوره از انتخابات نام برده می‌شود که رهبر جمهوری اسلامی امیدوار است با پیروزی وی بتواند موضوع برخورد با فساد در جمهوری اسلامی را جدی‌تر از گذشته پی بگیرد.

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ :
هم خوشگلی و هم بوری هم حسرت

هم خوشگلی و هم بوری
هم حسرت ریاست جمهوری

مسعود در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ :
http://www.example.com
بدترین گزینه

این بد ترین گزینه ای بود که جناح مقابل روحانی برای مبارزه با او در نظر گرفتند. اگر قالیباف بدون اعلام حمایت از رئیسی کناره گیری میکرد چه بسا آرای بیشتری در سبد رئیسی ریخته میشود. اما با کارنامه منفی که قالیباف دارد این کنارگیری به نفع رئیسی بیشتر به او ضربه زد تا منفعت . در بین طرفداران قالیباف هستند تعداد زیادی که رئیسی را قبول ندارند. تعدادی هم برایشان فرقی نمی کند قالیباف نباشد کس دیگری باشد. در خوش بینانه ترین حالت 1/3 آرای قالیباف در سبد رئیسی است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)