انتقاد خامنه‌ای از اجرای سند آموزشی یونسکو در ایران

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ از آنچه «اجرای بی‌سر وصدای» سند آموزشی یونسکو در ایران نامید٬ انتقاد کرد و گفت که اجرای این سند «مطلقا مجاز نیست.»

وی گفت که «این سند ۲۰۳۰ یونسکو چیزی نیست که جمهوری اسلامی تسلیم آن شود. اصل کار غلط است؛ اینکه برویم سندی امضا کنیم و بعد بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ مطلقاً مجاز نیست.»

خامنه‌ای همچنین در جمع معلمان و کارکنان آموزش و پرورش٬ از شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد کرد و افزود که از این شورا «گله‌مند» است.

وی گفت که {اعضای این شورا} «باید مراقبت می‌کردند و نباید می‌گذاشتند کار به جایی بکشد که ما جلوی آن را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.»

محافظه‌کاران تندرو که پیش‌تر بارها از اجرای این سند در ایران انتقاد کرده بودند٬ معتقدند «سند ملی آموزش ۲۰۳۰» پروژه‌ای برای «نفوذ آموزشی» به ایران است.

یکی از اهداف هفده‌گانه یونسکو در این سند٬ «آموزش باکیفیت» است که آموزش برابر و فراگیر همراه با برابری جنسیتی در کشورهای عضو را شامل می‌شود.

این در حالی است که هیات دولت مرداد سال ۹۵ تصویب کرده بود که این سند با مدیریت وزارت آموزش و پرورش تدوین شود.

مخالفت صریح رهبر جمهوری اسلامی٬ در ادامه مخالفت‌های وی با برخی سیاست‌های دولت حسن روحانی ابراز شده است.

 

 

 

مسعود در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ :
http://example.com
جانم به قربانت...

امدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ اقا خیلی دیر آمدی. یا دیر آنتن تان گرفت . این سند از سال 2015 در همه دنیا فراگیر شده و در مسیر خود قرار گرفته و قابل برگشت هم نیست. بنابراین شعار ندهیم بهتر است بگذارید دنیا(یونسکو) کارش را بکند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)