محمدتقی مصباح یزدی:

نمی‌توان از کاندیدای اصلح هم نتیجه صد درصد گرفت

محمدتقی مصباح یزدی٬ رئیس مؤسسه «امام خمینی» که از حامیان محمود احمدی‌نژاد به حساب می‌آمد٬ گفته نمی‌توان صد درصد از کاندیدای اصلح٬ انتظار «نتیجه دلخواه» داشت.

آقای مصباح یزدی در توضیح این جمله خود افزوده «چرا که شاید اشتباه کنیم؛ شاید آن فرد بعدها تغییر رویه دهد.»

وی شرایط اساسی حاکم و اصلح در نظام اسلامی را «دین‌شناسی، مدیریت و دشمن شناسی» عنوان کرده و افزوده «بدون یکی از این سه شرط اساسی، حکومت به اهداف اصلی مورد نظر اسلام نمی‌رسد.»

پدر معنوی جبهه تندروی پایداری اضافه کرده «بوده‌اند فقیهانی که در فقه بسیار متبحر بوده‌اند، اما به خاطر عدم شناخت جامعه و دشمن و ساده لوحی، به وسیله‌ای در دست دشمنان اسلام تبدیل شدند. پس این سه ملاک یعنی شناخت دین، مدیریت، و شناخت دشمن، مهم ترین ملاک ها برای فرد اصلح در نظام اسلامی است.»

وی که به همراه جبهه پایداری٬ پیش از سعید جلیلی از نامزدی محمود احمدی‌نژاد حمایت می‌کرد٬ پس از سرکشی‌های وی مقابل علی خامنه‌ای به انتقاد از وی پرداخت.

صلاحیت محمود احمدی‌نژاد برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان رد شد.

 

 

 

 

کاربر مهمان وحید در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ :
جناب مصباح نشان داد در خوشبین

جناب مصباح نشان داد در خوشبین ترین حالت خود فقیهی ساده لوح بوده و به وسیله ای در دست دشمنان اسلام تبدیل شده که هیچ شناختی از جامعه خود ندارد و با آدرسهایی غلطی که می دهد سبب گمراهی عده ای مردم فقیر و بیچاره می شود. همان طوری که احمدی نژاد را سفارش کرده امام زمان!! دانست و اکنون از رئیسی جلاد حمایت می کند. ای شیخ دیگر حنای شما رنگی ندارد برو فکر دیگری برای خود کن.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ :
معلوم است شیخ ، هر اصلحی

معلوم است شیخ ، هر اصلحی احمدی نژاد نمیشود که امام عصر برای انتخابش دعا کند !

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)