احمد توکلی:

در انتخابات ۷۲ هم به نفع هاشمی تقلب شده بود

احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس گفته در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۲هم به نفع اکبر هاشمی رفسنجانی «تقلب» صورت گرفته بود.

آقای توکلی افزوده در آن دوره از انتخابات گروهی از نمایندگان مجلس نام وی را از برگه‌های رای پاک کرده و به جای آن نام هاشمی رفسنجانی را نوشته بودند.

وی افزوده «در مجلس هفتم تا نهم تعداد  قابل اعتنایی از نمایندگان از من حلالیت طلبیدند که ما در سال ۷۲ تا صبح نشستیم اسم تو را پاک کردیم و اسم هاشمی را نوشتیم.»

به گفته احمد توکلی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۲ تنها سالی بود که رای‌ها را با مداد نوشته بودند.

این نماینده سابق مجلس اضافه کرده با این وجود «حتی اگر این کار دو، سه میلیونی رای جا به جا کرده باشد، اما باز هم من رئیس جمهور نمی‌شدم.»

وی در عین حال افزوده «واقعا معتقد هستم که نمی‌شود شش میلیون رای را بالا پایین کرده باشند. در نهایت می‌توانستند دو میلیون رای را جا به جا کرده باشند که تعیین کننده نیست.»

در ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران٬ چهار نامزد ریاست جمهوری با هم رقابت داشتند.

عبدالله جعفرعلی جاسبی٬ رجبعلی طاهری و احمد توکلی که رقبای رئیس جمهور وقت {اکبر هاشمی رفسنجانی} بودند.

 

مسعود در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
http://example.com
جناب رهگذر

دوست عزیز اینکه باید اسامی را با تیک زدن مشخص میکردند من اطلاعی ندارم و در این خصوص حرفی برای گفتن ندارم. چون اصلا من در ان مقطع به رای دادن به افراد حاضر در مبارزات انتخاباتی اعتقادی نداشتم. چون استنباطم این بود چه شما رای بدهید و چه رای ندهید فرد مورد نظر از صندوق بیرون خواهد امد. من در دو سه دوره اخیر رای دادن را صحیح تر تشخیص میدهم و اعتقاد دارم بهتر است در انتخابات شرکت کرد. که البته شاید این به زعم عده ای خوش نیاید. بحث مفصلی است که جای خود را و زمان مناسبی را می طلبد.

رهگذر در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
جناب مسعود، با شما در مورد

جناب مسعود، با شما در مورد اينكه چرا اين صحبتها زمان هاشمي مطرح نشده موافقم، ولي در مورد اينكه در اون دوره از مداد استفاده شد حرف ايشون درسته. يادمه در اون سال برگه ها مثل پاسخنامه كنكور بودند كه قرار بود با ماشين شمارش آرا انجام بشه و تاكيد ميكردند اگر راي رو با مداد علامت نزنيد رايتان شمروده نخواهد شد.

رها حسینی در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
عجب مزخرفی

عجب مزخرفی

رها حسینی در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
عجب مزخرفاتی حداقل یه چیز

عجب مزخرفاتی
حداقل یه چیز دیگه میگفتی

رها حسینی در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
عجب مزخرفی گفته

عجب مزخرفی گفته

کاربر مهمان در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۶ :
با سلام. احتمال می دهم سال 72

با سلام. احتمال می دهم سال 72 در برگه انتخاباتی اسم و عکس هر چهار کاندیدا بود و با یستی حتما با مداد فرد مورد نظر را تیک می زدیم

کاربر مهمان جواد در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۶ :
مرقد«امام راحل» است یا محل دفن «ساکت فتنه»

دوره انتخاب احمدی نژاد«که نظر آغا به نظر ایشان نزدیکتر بود»،حرفه ای تر تقلب کردند.در برگه های سفید رای ،اسم ایشان،رانوشتند.

کاربر مهمان در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۶ :
این توکلی میگوید در انتخابات

این توکلی میگوید در انتخابات 72 "هم" تقلب شده بود ، یا از فرمایشات ولی امر که "انتخابات در نظام مقدس از تمام کشورها سالم تر است" را فراموش کرده است یا ولایتمداری او بوسیله آن به همه چیز رسیده ، نم کشیده است ، از جمله چند هزار متر زمین در شهرک غرب و یک چاپخانه مجهز با هفتصد هزار دلار 7 تومانی !!

مسعود در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۶ :
http://example.com
ماست خوردی

در این چند سال ماست تو دهانت بود .چرا ان زمان که هاشمی زنده این بحث را مطرح نکردی.؟ در ... خودتی تا حالا کی دیده مردم در انتخابات از مداد بجای خود کار استفاده کرده باشند. بعضی ها آنقدر وسواس دارند که حتی با خود آبی نمی نویسند که حتما باید خودکار مشکی باشد.. مداد و پاکن ؟؟؟؟؟؟ کلاس اولی ها.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)