عبد‌الله جوادی آملی:

شانس و نحسی سیزده بدترین خرافه است

عبد‌الله جوادی آملی یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه نمی‌توان جامعه را با «وهم و خیال» اداره کرد، گفته «شانس و نحسی سیزده، بدترین خرافه است.»

جوادی آملی افزوده «اگر کسی بخواهد بگوید من گمانم این است، با حسن ظن و سوء ظن جامعه بخواهد اداره شود، نظام جاهلی می‎شود.»

به گفته وی «گاهی انسان این اسرار کهکشان‎ها و سیاره‎ها و سیاه چاله‎ها را که می‎بیند برخی می‎گویند این‎ها از روی شانس به وجود آمده تعجب می‎کند.»

جوادی آملی پیش‌تر گفته بود که «امام زمان ده‌ها میلیون سال می‌تواند زنده بماند.»

وی افزوده بود «چون روح، بدن را می‌سازد، یعنی روح و نفس اگر صلاح ببیند می‌تواند ده‌ها میلیون سال این بدن خود را نگه دارد.»
 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ :
تو به فکر دم خودت باش که همیشه تو هواست!

یک مثلی هست که می گویند یک بار میش از روی جوی آب پرید و بساطش پیدا شد. بز همین که بساط میش را دید داد زد آهای! اونجات پیدا شد! خر به بز گفت: بی شعور احمق! میش دنبه اش همیشه پایین است و یکبار پرید اونجاش پیدا شد، اما خودت که از روز ازل دمت در هواست و همه جایت پیداست چرا فکری به حال اونحات نمی کنی؟
حالا داستان این آیت الله که هر سال در همین موقع از سال از خرافه بودن سیزده به در حرف می زنند اما خجالت می کشند بگویند در همین شهر قم از در و دیوارش خراف نکبت و جهل و بی شعوری می بارد! شما آیت الله ها اگر خیلی مخالف خراف هستید، اول یه سر بزنید به جمکران و بعد بقیه شیعه را بررسی بکنید تا معلومتان شود کلن در خرافه زندگی می کنید. اگر بخواید از شیعه خرافه زدایی بکنید هیچی از آن نمی ماند!

کاربر مهمان در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ :
قدرت روح پیامبر کمتر از روح

قدرت روح پیامبر کمتر از روح امام زمان بود که نتوانست بدن بدن پیامبر را چند سال دیگر نگهدارد ؟!!
کتاب مکتب در فرایند تکامل ماجرای ابداع امام زمان را با استناد به منابع شیعی نشان داده است .

مسعود در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ :
http://example.com
سیاه چاله

سیاه چاله ای که هر چیزی سر راهش باشد را بدرون خود میکشد و نابود میکند این شانس است. ؟ این چه شانسی است که سر راه بشر قرار گرفته؟ تو خاصیت و معایب ومحاسن این موارد نمی شناسی چرا در موردش اظهار نظر میکنی. شما در رابطه با همان چاه جمکران و عمر طولانی روح بعد از میلیون ها سال بیاندیش.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)