ناصر مکارم شیرازی:

شورای‌نگهبان نباید وارد قلمرو مراجع تقلید شود

ناصر مکارم شیرازی در تذکری بی‌سابقه که البته آن را «خیرخواهانه» خوانده است، از شورای نگهبان خواست «در قلمرو مراجع ورود نکند.»

این تذکر در قالب پاسخ این مرجع تقلید به یک استفتاء درباره شرکت‌های هرمی داده شده است.

جمعی از طلاب در نامه‌ای خطاب به این مرجع تقلید درباره ادامه فعالیت «موسسات بازاریابی هرمی» با نام «شبکه بازاریابی» از وی سئوال کرده‌اند.

آنها در نامه خود نوشته‌اند این موسسه‌ها «مشغول تخریب جوانان هستند» و «متاسفانه اطلاعات نادرستی به شورای محترم نگهبان در این زمینه داده شده» است.

در این نامه آمده که «وزارت صنعت و معدن متاسفانه مجوزهای متعددی صادر کرده و گروهی از جوانان را گرفتار این شغل کاذب زیان‌بار کرده است.»

مکارم شیرازی هم در پاسخ این نامه گفته «برای ما ثابت شده که این کار به یقین شرعا حرام است و اکثر مراجع محترم تقلید نیز به حرمت آن فتوا داده‌اند.

این مرجع تقلید اضافه کرده «تعجب است چگونه شورای محترم نگهبان در این مساله که وظیفه او نیست وارد شده و فتوا داده است.»

مکارم شیرازی افزوده «انتظار می‌رود شورای محترم نگهبان در محدوده‌ای که قانون اساسی برای آنها معین کرده و ما آن را محترم می‌شمریم، گام بردارد و در قلمرو مراجع ورود نکند.»

وی هشدار داده «اگر این رویه {شورای نگهبان} ادامه یابد، مرجعیت که از ارکان مذهب ماست، به خطر می‌افتد. امیدواریم این تذکر خیرخواهانه را فراموش نفرمایند.»

 

خواجه لواط الملک طوسی در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ :
«در قلمرو مراجع ورود نکند.»

همچنانکه گرگ ها و وُهوش و دیگر درندگان که برای خود قلمرو شکار دارند و باجنگ و دریدن همدیگر از قلمرو خود دفاع می کنند،مراجع هم برای خود قلمرو دارند،و برای حفظ قلمرو خود به دیگران اخطار میدهند و اگر ورود به قلمروشان شود،متجاوز را حذف فیزیکی یا حیثیتی می کنند.خمینی هم حذف فیزیکی و حیثیتی زیادی از مراجع و روحانیون را داشت.یکی از حذف شوندگان این آقای مکارم شکرفروش اکنون دروضعیت وخیمی درزندان دادگاه روحانیون است و جانش درخطر است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)