صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه:

روحانیون معتقد به جدایی دین از سیاست٬ نقش نفوذی را بازی می‌کنند

صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه می‌گوید «نشناختن عالم سیاست و خط دشمن، مهمترین مولفه‌ای است که به جایگاه روحانیت در عرصه سیاسی لطمه وارد می‌کند» و روحانیونی که معتقدند سیاست ربطی به دیانت ندارد٬ «ناخواسته نقش نفوذی را ایفا» می‌کنند.

آقای لاریجانی افزوده «قانون اساسی جمهوری اسلامی نقش بی‌بدیلی به روحانیت داده» و علاوه بر «جایگاه ولایت فقیه، تصدی بسیاری از مناصب مهم در کشور بر عهده روحانیت است و این وظیفه روحانیون را بسیار سنگین می‌کند.»

به گفته وی٬ «نشناختن عالم سیاست و خط دشمن، مهمترین مولفه‌ای است که به جایگاه روحانیت در عرصه سیاسی لطمه وارد می‌کند. اگر یک روحانی، بصیرت سیاسی نداشته باشد آسیب این امر متوجه نظام، کشور و بلکه جهان اسلام خواهد شد.»

رئیس قوه قضائیه ادامه داده «همین امروز در حوزه‌ها کسانی از اهل فضل هستند که معتقدند سیاست ربطی به دیانت ندارد. بر این اساس، شاید افرادی ناخواسته نقش نفوذی را ایفا کنند و در جهت تحقق اهداف غرب گام بردارند.»

وی اضافه کرده «دادگاه ویژه روحانیت، فلان آقا را براساس اسناد معتبر محکوم کرده است، حالا بوق‌های غربی از او مرجع تقلید می‌سازند. این همان مرجع‌تراشی انگلیسی است که به مدد پول‌های انگلیس صورت می‌گیرد.»

به گفته صادق لاریجانی٬ «نکته جالب ماجرا اینجاست که اتفاقا افرادی را مرجع می‌خوانند که واقعا درسشان را هم به خوبی در حوزه دنبال نکرده‌اند. وقتی حرف بوق‌های تبلیغاتی را از حلقوم برخی داخلی‌ها می‌شنویم چطور نباید نفوذ را باور کنیم؟»

رئیس قوه قضاییه همچنین خواستار نقش‌آفرینی روحانیون در تحول در علوم انسانی و حضور در همه عرصه‌های فرهنگی شده و گفته «به عنوان مثال چه ایرادی دارد یک روحانی فیلمنامه بنویسد؟»
 

 

 

خُسن آقا در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۵ :
http://blog.hasanagha.org
لعنت بر خمینی

لعنت بر خمینی و اجدادش که پیش از سوار شدن بر اریکه قدرت مدام برای فریب مردم تکرار می‌کرد و می‌گفت که او یک طلبه است و قرار نیست او و روحانیت در حکومت دخالت کنند.
حالا ببینید این مردک لاری جانی برای خودش و دیگر روحانیون تا سر حد خدایی بلکه بیشتر حق و حقوق قائل است و مردم هیچکاره

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)