عبد‌‌الله جوادی آملی:

اجازه ندهیم افراد فاسد الگو شوند

عبد‌‌الله جوادی آملی یکی از مراجع تقلید گفته که «هرگز نبايد اجازه بدهيم عده قليلی از افراد فاسد در جامعه تبديل به الگو و شاخص شوند.»

جوادی آملی افزوده «هنر بايد بوی ابديت بدهد و نشان دهد که انسان ثابت است و نه ساکن. اگر چنين ايمانی در هنرمند بود فکر ابدی و خروجی ابدی نیز خواهد داشت.»

به گفته وی «دو غده در تفکر غرب وجود دارد؛ يکی انکار معاد و ديگری انکار تجرد روح.»

جوادی آملی اضافه کرده «غرب انسان را موجودی می‌داند که با مرگ تمام می‌شود و مي‌پوسد و معتقد است غير از اين آسمان و زمين خبری نيست.»

به گفته این مرجع تقلید «ريشه تمام مشکلات در تفکر غرب این است که دنيا را همين چند روز می‌بيند و نمی‌فهمد اعمال انسان همواره همراه اوست.»

 

کاربر مهمان در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۵ :
دری وری هم حدی دارد. چقدر

دری وری هم حدی دارد. چقدر وراجی می کند.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۵ :
انصاف هم خوب چیزی است. حضرت

انصاف هم خوب چیزی است. حضرت آیت الله جوادی آملی چگونه یک مومن به آخرت به نام دین این همه ظلم در یک کشور مسمان می کند که در ایران می شود؟ شما بنگرید حکومت ولایت فقیه در ایران را طی این 38 سال که چقدر باعث کشته شدن انسان شده و چقدر قتل نفس انجام داده است؟ اگر روحانیت به استثنا معدودی از آنها (مثل آیت الله منتظری) به آخرت ایمان داشتند جلوی حکومت ولایت فقیه می ایستاد و مانع و یا حداقل معترض این خونریزی های می شد ولی نشد و بل شریک شد. ادامه جنگ در دهه 60 و نهایتا صلح با صدام، ترور مخالفین در داخل و خارج، کشتار مخالفین در سال 67، ترورهای داخل و خارج دهه 70، قتلهای زنجیره ای، جنایات کوی دانشگاه، جنایات کهریزک، اشاعه دروغ و ریا و فحشا، دزدیهای کلان و نجومی و غارت بیت المال، اقتصاد ورشکسته، بخشش ثروت این ملت به گروههای معارض کشورهای دیگر به بهانه گسترش شیعه گری، ظلم دادگاهها، حصر و زندانی مخالفین، سرکوی اعتراضات مردمی سال 88 فقط نمونه هایی از لیست بلند و بالایی است که طی 38 سال در این مملکت بنام دین انجام گرفته است که اول مسئول آن مثلا یک مجتهد است و همه زیر فرمان او. اگر ذره ای اعتقاد در مدعیان دین به آخرت وجود داشت، مرتکب این همه خطا و ظلم می شدند؟ بخاطر گرفتار شدن مردم در چنگال چنین حکومت ظالمی، هر کس که می تواند و بخصوص قشر احصیلکرده و آگاه از این مملکت جلای وطن کند. در کدامیک از کشورهای غربی که شما مدعی هستید به آخرت ایمان ندارند این هم ظلم بر ملت خویش روا می دارند؟

کاربر مهمان در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۹۵ :
چرا بد فکر می کنید منظورشون

چرا بد فکر می کنید منظورشون اینه رهبرشون فاسده مردم از این رهبر فاسد الگو نگیرن اینجوری فکر کنین.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۵ :
نه اینکه آخوندهای ایران به

نه اینکه آخوندهای ایران به معاد اعتقاد دارند ، جنایاتی که آخوند به آن دست میزند را در غرب کمتر میتوان دید ، از جمله اعدام چند هزار زندانی و تاسیس زندان کهریزک !

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)