محمد‌تقی مصباح یزدی:

اطاعت از منتخب مردم واجب شرعی نیست

محمد‌تقی مصباح یزدی گفته که «هیچ روایتی نداریم اطاعت از کسی که با رأی اکثریت مردم سر کار آمده، واجب و در حکم اطاعت از امام و خداوند است.»

آقای مصباح یزدی افزوده «تنها در صورتی که ولی فقیه فردی را منصوب کند، اطاعتش واجب می‌شود و اگر فردی به اتفاق آراء انتخاب شود ولی از سوی ولی فقیه نصب نشود، اطاعت از او اطاعت از طاغوت است.»

این روحانی محافظه‌کار در زمان ریاست محمود احمدی‌نژاد بر قوه مجریه بار‌ها گقته بود که اطاعت از رئیس جمهوری٬ اطاعت از خداوند و پیامبر است.

مصباح یزدی در سال‌های اخیر موضع‌گیری‌ها و اظهار‌نظر‌های متناقض و جنجال‌برانگیز قابل توجهی داشته و بار‌ها تعاریف و تمجید‌های فراوانی از علی خامنه‌ای کرده است

وی در تازه‌ترین این تعریف‌ها گفته «در تاریخ ایران، غیر از امام خمینی، کسی مانند مقام معظم رهبری این چنین افتخار آمیز بر جامعه حکومت نکرده و حتی دنیا نمی‌توان مانند او را یافت.»

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۵ :
چقدر آدم پست و کثیفیه این

چقدر آدم پست و کثیفیه این مصباح یزدی.

مسعود در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
عاجزانه

دوستان مسئول دیگربان و دیگر دوستان عزیزی که در سایتهای دیگر مشغولند و این پیشنهاد را می بینند.عاجزانه از شما درخواست میکنم اینقدر خزعبلات این نوع افراد را گنده نکنید و در صدر مطالب خود قرار ندهید یعنی به نظر شما حرفهای که این مجنون میزند بار محتوایی دارد . ارزش خواندن دارد ؟ یک مشت مطالب کهنه وفرسوده هزار ساله را هر روز از تریبون های مختلف به خورد این مردم میدهید که سرتاپا بی ارزش و به یک غاز نمی ارزد. تا کی؟ رای این یکی بدون تائید آن ارزش ندارد . انتخاب آن مگر به تائید این یکی بی اعتبار است. که چی . آیا مردم نمی دانند در مملکت قانون چگونه و بر چه پایه و اساسی استوار است مردم نمی دانند رئیس جمهور مقدار اختیاراتش چقدر است. ریئس مجلس چکاره این مملکت است ووووووووو خیلی ار ارگانها که فقط ظاهرشان دلپسند و مردم گول زنک است هیچکاره و عروسک خیمه شب بازیند. رسالت شما را گم کرده اید. بروید به دنبال اصول . روزنامه نگاری و یا خبر رسانی اصولی دارد شما شده اید مثل یک بنگاه خبر رسان که فقط در صدد پر کردن صفحات خود هستید . بهتر است روزانه یک یا دو عنوان مطلب اساسی را عنوان کنید تا دهها مطلبی که ارزش خواندن ندارند. در ذیل این دو عنوان ارسالی ستون نظر خواهی باز کنید بگذارید دیگران در خصوص آنچه شما بر صدر اخبار گذاشته اید نظر بدهند و دیگرانی هم انها را نقد یا اصلاح کنند. موفق باشید.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)