عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس:

قوه مجریه در راس ناقضان حقوق شهروندی است

محمدعلی پورمختار٬ عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفته «بیشترین نقض حقوق شهروندی در قوه مجریه رخ می‌دهد و حسن روحانی در آستانه انتخابات یاد شهروندان افتاده است.»

آقای پورمختار افزوده «منشور حقوق شهروندی گردآوری مجموعه قوانین و مقررات موجود کشور است و امیدوارم در چند ماه آینده توسط دستگاه‌های اجرایی و‌ قوه مجریه و مسئولان اجرا شود.»

این نماینده اضافه کرده «سوال این است که چرا آقایان بعد از ۳ سال و نیم به یاد این افتاده‌اند و متوجه شده‌اند که شهروند حقوقی دارد.»

وی گفته «کسی از تهیه این منشور ناراحت نیست که معاون حقوقی رییس جمهور می‌گوید چرا برخی ناراحت هستند از تهیه منشور حقوق شهروندی؟ باید گفت نه خیر کسی ناراحت نیست.»

وی با بیان اینکه الان بیشترین نقض حقوق بشر در قوه مجریه رخ می‌دهد، افزوده «خیل و سیل شکایاتی که از رفتار دستگاه‌های اجرایی در دیوان عدالت اداری قابل توجه است.»

پورمختار اضافه کرده «چه فکری در سر رییس جمهور و معاون حقوقی وی قرار دارد برای جلوگیری از نقض گسترده حقوق شهروندی توسط دستگاه‌های اجرایی و تبعیض‌هایی که وجود دارد.»

این نماینده مجلس پرسیده «قوه مجریه برای فسادهایی که متوجهش است چه اقدامی کرده است؟ چرا روز به روز بیشتر می‌شود. منشور حقوق شهروندی را باید فقط و فقط یک امر تبلیغاتی و حاشیه‌ای تلقی کنیم.»

 

 

 

 

مسعود در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
حق با کیست؟

من نمی دانم حق با کیست؟ ولی این را میدانم که حقوق خیلی ها در این کشور تضییع میشود و شما هم (گردانندگان سایت دیگربان) اصلا به این امور توجه و عنایتی ندارید که هیچ اصلا وابدا حتی دریغ از یک خبر کوتاه. چرا شما تا کنون بعد از گذشتن 72 روز از اعتصاب غذای آرش صادقی که بی هیچ جرم و جنایتی در گوشه زندان بود والان هم شاید آخرین روزهای حیاتش را سپری میکند و یا علی شریعتی فعال دیگر حقوق شهروندی که 65 روز به اعتصاب غذا روی آورده بی اعتنا هستید وحتی یک خبر یک سطری برای وضعیت او منتشر نکردید.؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)