هادی صادقی٬ معاون فرهنگی قوه قضائیه:

با تشخیص رهبر می‌توان افراد را بدون محاکمه هم محصور کرد

هادی صادقی٬ معاون فرهنگی قوه قضائیه می‌گوید بر اساس «تشخیص» رهبر٬ می‌توان افراد را بدون محاکمه هم محصور کرد.

وی با اشاره به حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و زهرا رهنورد گفته «بعضی‌ها می‌گویند مگر می‌شود کسی را بدون محاکمه حصر کرد؟ این ماجرا به ما می‌گوید که بله می‌شود. یعنی رهبر جامعه تشخیص می‌دهد که برای حفظ اسلام، برای تنبیه سیاسی و برای تنبیه اجتماعی می‌توان کسی را حصر کرد.»

صادقی در توضیح ماجرای مورد اشاره‌اش نیز افزوده که حضرت محمد در صدر اسلام سه نفر از یارانش را که به علت «تنبلی یا خوشگذرانی» در جنگ تبوک شرکت نکردند، در «حصر اجتماعی» قرار داد.

به گفته وی٬ پس از این اتفاق٬ «احدی حق رفت و آمد و معامله کردن با این سه نفر را نداشت و حتی مردم حق صحبت کردن را با آنها نداشتند.»

صادقی ادعا کرده که این سه نفر «حتی خودشان هم با خودشان حرف نمی‌زدند و می‌گفتند که دستور پیامبر است که با متخلفان صحبت نکنید.»

اظهارات وی پس از آن مطرح می‌شود که سخنانی از سوی علی مطهری٬ نماینده مجلس مبنی بر اصرار علی خامنه‌ای بر ادامه حصر رهبران جنبش سبز منتشر شده بود.
 

 

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۵ :
با تشخیص رهبر میشود چند هزار

با تشخیص رهبر میشود چند هزار زندانی را بدون اتهام و محاکمه کشت ، محصور کردن که چیزی نیست !!

farhang hafez در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۵ :
کاملا درست میگوید. آقایان

کاملا درست میگوید.
آقایان اصلاح طلب و رهبرانشان به یاد بیاورند آن هنگام را که برای آنکه ولایت فقیه را به عنوان مهمترین اصل ، در قانون اساسی وارد کنند ، چه استدلال ها که نکردند. و چه میزان از کتاب وسنت نمونه آوردند و فلسفه بافی کردند تا ثابت کنند که : " ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است " و هنوز نیز بر همان اعتقادند . اکنون چه شده است که بر" ولایت رسول الله " !گردن نمیگذارند؟! یکی از همان ولایت ها همین است که میتوان"افراد را بدون محاکمه حصر کرد" و نه تنها حصر ، که حتی میتوان بدون محاکمه هزاران نفر را در چند شب اعدام کرد.
بنا براین ، قائلین به نظریه ولایت فقیه که با « فرمان حصر و یا اعدام بدون محاکمه توسط ولی فقیه » مخالفند بهتر است که اول فکری برای افکار و آراء متناقض خود کنند

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۵ :
سه نفر از یارانش در جنگ تبوک شرکت نکردند،

این آخوند دوزاری را تماشا کنید،چه بادی در غبغب انداخته؛با دستمال ابریشمی خوب میمالد مال آغا را.« در خوراسان می گویند ؛کون برداری».
به گفته وی٬ پس از این اتفاق٬ «احدی حق رفت و آمد و معامله کردن با این سه نفر را نداشت و حتی مردم حق صحبت کردن را با آنها نداشتند.»کُپی برداری محمد از شعب ابوطالب.
آقا اینها بخاطر منافع زودگذرشان به پیامبر هم دروغ می بندد.پیامبری که ما قبل از انقلاب می شناختیم و به آن اعتقاد داشتیم پیامبر رحمت للعالمین بود نه آدم کش.نفرین بر دروغگو که ایمان مردم را بازیچه منافع دنیوی خودش قرارداده است،چون به آخرتی ایمان ندارد.نفرین بر دروغگو که ایمان مردم را بازیچه منافع دنیوی خودش قرارداده است،چون به آخرتی ایمان ندارد.همین افراط و تفریت ها باعث میشود که مردم ساده لوح حرف دشمن را باورد کند و به آن عزیز آسمان و زمین بگویند بچه باز، ای تُفو برتو،تُفو.

مسعود در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
گوسفند شجاع

آن سه نفر چه گوسفندهای بودند. در نهایت شما چقدر گوسفند تشریف داری اقای معاون فرهنگی تو هنوز فرق حصر را با عدم رابطه نمی فهمی. آن سه نفر در جامعه حضور داشتند وبا مردم در کوچه و شهر زندگی میکردند. اما کسی با انها مراوده نداشت البته به گفته افراد خود جوش.این با زندانی کردن در منزل مسکونی که نام محترمانه آنرا حصر گذاشته اند فرق دارد. این سه نفر شش سال است رنگ خیابان و کوچه محل زندگی و حتی فرزندان خودرا ندیده اند."لشکر گوسفندان که توسط یک شیر اداره می‌شود، می‌تواند لشکر شیران را که توسط یک گوسفند اداره می‌شود، شکست دهد. ((نارسیس))

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)