محمدجواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:

درخواست حرف نزدن از فتنه٬ اخلاق سوپردولوکسی و توصیه ناز است

محمد جواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه درخواست افرادی که به «بهانه اتحاد» خواستار اشاره نکردن به ماجرای حوادث سال ۸۸ هستند را «بی‌ربط» و همچون «بر سر نیزه کردن قرآن» دانسته٬ این سخنان را «توصیه‌های سوپردولوکس» خوانده و افزوده «بصیرت» برای شناختن همین «توصیه‌های اخلاقی ناز» است.

مهم‌ترین سخنان لاریجانی:

● اتحاد امر بسیار مطلوب و خوبی است اما به شرط آنکه حول راه درست و حول اسلام و  جمهوری اسلامی باشد؛ اما اینکه علیه فتنه صحبت نکنیم تا اتحاد برقرار شود حرف بی‌ربط و مصداق قرآن سر نیزه کردن است.

● این افرادی که امروز می گویند سخن گفتن از فتنه رودررو قرار دادن برخی نیروهای انقلاب است؛ چه خوب بود که این توصیه های سوپردولوکس خود را در زمان فتنه مطرح و به آنها که بر علیه نظام شمشیر کشیده و به خیابان‌ها آمده بودند، می گفتند که اختلاف افکنی نکنند و همه پشت سر رهبری بایستند و اجازه دهند همان فردی که اسمش از صندوق‌ها بیرون آمده زمام امور را در دست بگیرد.

● توصیه به نیروهای انقلاب برای نایستادن مقابل هم توصیه خوبی است و ما با این توصیه‌های اخلاقی مخالف نیستیم اما باید دید غرض از این حرف‌های سوپردولوکس چیست.

● برخی دیگر توصیه می‌کنند که با هم تند صحبت نکنید و به هم بد نگویید، البته این‌ها حرف‌های خوبی است؛ این آقایان می‌گویند خیلی با اخلاق و ناز باشید و به هم ظلم نکنید؛ ظلم نکردن توصیه خوبی است، اما می دانید بزرگترین ظلم چیست؟ ظلم در حق ولایت است.

● این‌که ما دروغ‌های بزرگ و ظلم‌های بزرگ را بپذیریم اما در ظلم‌های کوچک و دروغ‌های کوچک به اصطلاح خیلی ناز باشیم، اینها اخلاق سوپردولوکسی است و اساساً بصیرت یعنی همین که این چیزها را تشخیص بدهیم.

● مسئله این است که چرا یک جریان سیاسی مثل اصلاحات که در آن انسان‌های محترم و متدینی هم بوده و هستند، هیزم فتنه ۸۸ را فراهم کرد؟ و چرا این جریان بر علیه نظام جمهوری اسلامی دست به شورش زد؛ شورشی که دقیقاً در چارچوب برنامه‌های دشمنان ایران بود.

● فهم چگونگی ورود جریان اصلاحات به تهیه هیزم فتنه ۸۸ بسیار مهم و عبرت آموز است... اولین عامل در این مسئله که موجب شد یک لکه سیاسی بزرگ بر دامن جناح اصلاح طلب بنشیند، انحراف از تفکر دینی است.

● کسانی که پرچمدار سکولار لیبرالیزم بودند از زمان دولت اصلاحات به اسم نوگرایی و نواندیشی و از این اصطلاحات، در داخل این جناح لانه کردند؛ در حالی که هیچ‌کدامش نو نبود بلکه کهنه مالی دین بود.

● این افراد و جریان‌ها، کهنه‌های جریان سکولار-لیبرال را آوردند و بر تن دین تر و تازه ما یعنی اسلام بستند و یک انحراف مهم از تفکر دینی را در جریان اصلاح طلب به وجود آوردند.

● اصلاح طلبان که با آن انحراف مواجه شدند، از آنجا که نمی‌توانستند آنچه در باطن دارند را علناً اظهار کنند، لذا مجبور به نفاق در عمل سیاسی شدند و نتیجه نفاق در عمل سیاسی خروج بر علیه حکومت مشروع شد.

اگر فتنه ۸۸ در کشوری مانند آمریکا رخ می‌داد صددرصد دولت آمریکا سقوط می کرد، اما دو عامل رهبری بسیار شجاع، داهیانه و دلسوز و مردمی که تشنه بصیرت بودند، فتنه را در کشور ناکام گذاشت.

 

 

 

 

مسعود در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
کم کم

تا دیروز اگر فکر میکردم این آدم اندکی توهم دارد الان دقیقا به این نتیجه رسیدم که از اندک گذشته . واقعا نیاز به درمان دارد. او احتمالا در کودکی به بیماری اوتیسم مبتلا شده و با آن زمینه پزشکی در گذشته که اصلا اولیا بفکر اینگونه مسائل نبودند این کودک ناز هم با همان بیماری بزرگ شد تا الان که نشانه های خودرا اینگونه نشان میدهد.

کاربر مهمان در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۵ :
خوب اگر اصلاحات موفق میشد و

خوب اگر اصلاحات موفق میشد و بخاک و خون کشیده نمیشد.اولین کسانی که دکانشان تعطیل میشد و از اب و علف دور میماندند ایشان و امثال ابشان بودنند. چرا بعضی به ستون خیمه خیالی و پوسیده خود ان قدر دل بسته اند که فکر میکنند هر که از جنس خودشان نیست خائن به کشور است. این یک توهم خطرناک است

کاربر مهمان در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۵ :
حرف زدن از فتنه بهتر از صحبت

حرف زدن از فتنه بهتر از صحبت در باره زمین خواری برادران و دریافت ماهی 25 میلیارد تومان سود از سپرده های مردم از طرف صادقشون و دلالی کاظمشون است !

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)