رئیسی مدعی خودجوشی تظاهرات ۹ دی ۸۸ شد

ابراهیم رئیسی٬ تولیت آستان قدس در اظهاراتی تکراری٬ تظاهرات دولتی ۹ دی‌ماه سال ۸۸ را «پایان فتنه و تجدید میثاق با ولایت» دانست و مدعی شد این تظاهرات «خودجوش» بود.

وی ادعا کرده «حضور مردم در حماسه ۹ دی حیرت‌انگیز بود٬ زیرا مردم نه با بخشنامه و نه با دستورالعمل وارد میدان شدند، بلکه از روی احساس مسئولیت در صحنه حاضر شدند.»

رئیسی افزوده «۹ دی روز پایان یافتن زهر فتنه با پادزهر بصیرت و تجدید میثاق با ولایت بود و ...انتخابات٬ بهانه و نظام و رهبری نشانه بود.»

آن‌طور که تولیت آستان قدس گفته رهبران جنبش سبز٬ «قصد داشتند که به جمهوریت نظام آسیب برسانند و خود را پشت خط امام مخفی کرده بودند.»

با وجود گذشت چند سال از حوادث سال ۸۸ که در اعتراض به تقلب انتخاباتی آن سال صورت گرفت و منجر به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از معترضان و حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و زهرا رهنورد و نیز حبس یا مهاجرت شمار بسیاری از روزنامه‌نگاران٬ کنشگران و فعالان سیاسی شد٬ مقام‌های جمهوری اسلامی با آنکه بارها گفته‌اند «چشم فتنه٬ کور شده»٬ اما همچنان به صحبت درباره آن می‌پردازند.

در این سخنان هیچ موضوع تازه‌ای مطرح نمی‌شود و تنها اظهارنظرهای بدون منطق این سال‌ها تکرار می‌شود.

تولیت آستان قدس در بخش دیگری از اظهاراتش٬ با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب نیز افزوده «امروز در اینکه دشمن، دشمن ما است نباید تردید شود و ما اگر مذاکره‌ای انجام می‌دهیم، مذاکره‌کنندگان باید به خشم بسیاری نسبت به دشمن وارد مذاکره شوند.»

رئیسی ادامه داده «گره‌گشایی اقتصادی امروز در لوزان، ژنو و نیویورک نیست، بلکه گره‌گشایی اقتصادی در دست جوانان این سرزمین است و دشمن با فتنه‌ها قصد دارد اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد لیبرال و فرهنگ اسلامی را به فرهنگ لیبرال تبدیل کند که این نقطه کجی و انحراف است.»

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۵ :
دقت کردید رییسی یک مدته داره

دقت کردید رییسی یک مدته داره عبای قهوه ای می پوشه تا شبیه حضرت آقا بشه. شاید فکر کنید این کارها اتفاقیه. اصلا اینطور نیست. آقا مریضه و ایشون را برای بعد خودش در نظر گرفته. خواهشمندم روی کارها و افعال رییسی بیشتر تمرکز داشته باشید.

کاربر مهمانمهماندوست در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۵ :
مدعي شد يعني چه؟؟!! اين يك

مدعي شد يعني چه؟؟!!
اين يك واقعيت بود
حتي منهم كه به موسوي رأي داده بودم بر عليه موسوي در اين تظاهرات عظيم شركت كردم

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)