دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی:

در مناطق گرمسیر٬ دختران زیر سال ۱۳ هم آمادگی ازدواج دارند

زهرا سجادی٬ دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی گفته «برای همه نمی‌توان یک نسخه پیچید. در اقلیم‌های گرمسیر برخی می‌توانند در سن ۱۳ سالگی و حتی پایین‌تر آمادگی ازدواج داشته باشند.»

خانم سجادی این مطلب را در واکنش به تلاش برخی نمایندگان برای اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی و ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال بیان کرده و افزوده این تلاش‌ها «از پایه کار اشتباه و بیهوده‌ای است و بی‌توجهی به فتوا است.»

وی گفته که آن‌ها «گمان می‌کنند با جو سازی و گفت‌و گو می‌توانند نظر یک فقیه را تغییر دهند این اشتباه است.»

سجادی اضافه کرده «در محیط‌های گرمسیر مانند خوزستان و بندرعباس دختران و پسران بلوغ زودرس دارند و شرایطی وجود دارد که توانمندی‌های بیشتری را حتی از نظر اقتصادی دارا هستند.»

هفته گذشته یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس گفته بود ما در حال جلب نظر موافق علما هستیم تا ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی در خصوص سن ازدواج اصلاح شود و تنها اذن پدر و شرط سن مدنظر نباشد.

در ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی آمده است: «عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۳ سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به سن ۱۵ سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.»

 

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ :
آخه ... احمق و گاگول مگه

آخه ... احمق و گاگول مگه همه اش مسئله جسمی است که 13 ساله و پایین تر بتواند ازدواج بکند. ای نادان حرف بر سر رشد عقلی است یعنی همان چیزی که تو و امثال تو ندارید. اگر عقل و فهم داشتی این حرف را نمی زدی. در زمان فعلی چه تفاوتی بین شمال و جنوب هست که از تغدیه یکسانی برخوردارند؟ خدایا پناه می بریم به تو از این دیوانه های مسلمان.

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ :
خود كرده را تدبير نيست

حتما اين خانوم فرهيخته در سن ٧ تا ١٠ سالگي طعم شيرين هم خوابي رو چشيده

مسعود در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
افسوس

افسوس که جای شیر شغال نشسته است. این به ظاهر آدم عنوان فرهیخته را هم یدک میکشد. این احمق فکر نمیکند که فقط هیکل آدم برای زناشویی و تشکیل زندگی مشترک تعیین کننده نیست. دختری که با ده یا دوازده سال سن ازدواج میکند واگر هم بی دردسر سال بعد دارای فرزند شود چگونه نوزاد خودرا تربیت میکند درحالیکه خودش هنوز محتاج به تعلیم وتربیت است. وچه بسا بقول ایشان اقا داماد هم بدلیل تمکن مالی که دارد سن او مهم نیست مثلا یک مرد گردن کلفت 40 یا 50 ساله بیاید به خواستگاری یک کودک 12 ساله و زندگی آن کودک بیچاره را برایش جهنمی کند و بعد ترا بخیر و مارا به سلامت . چون مال ومنال فراوان هم که دارد یک مهریه است و آنهم پرداخت میشود و هر کی میرود سر خانه وزندگی خودش. در این وسط یک زن نوجوان 15 ساله با یک یا دوکودک دربغل بر میگردد به خانه پدر. بی شرف بنشین یک کم فکر وعقل نداشته ات را بکار بگیر ببین چه میگویی.تا اعتراض که میشود بالای منبر دهان ها باز میشود." در روایت است که عایشه با عروسک خود به خانه پیامبر رفت و دربسترش خوابید".

علی در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ :
اعلام ازدواج با دختر و یا نوه سرکار خانم سجادی فرهیخته انقلاب

اشکالی نداره من حاضرم از دختران و یا نوه زیر 13 سال ایشان ازدواج کنم خواهشمندم فقط درباره دختران مردم نظر ندهند من آمادگی خود را برای ازدواج طبق قانون شرع با دختران زیر 13 سال ایشان اعلام می کنم

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ :
من حاضرم دختر ت 7 سالم باشه

من حاضرم دختر ت 7 سالم باشه بگیرم اگر قبول نکردی میندازمت تو چاه جمکران.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)