علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس:

صادق لاریجانی زیاد تحمل انتقاد ندارد

علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس می‌گوید قانون‌ناپذیری و عدم تمکین به قانون به معنای استبداد است٬ خطر استبداد دینی برای انقلاب‌های مذهبی وجود دارد و صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه چندان تحمل انتقاد را ندارد.

آقای مطهری٬ وظیفه مجلس را مبارزه با استبداد معرفی کرده و افزوده که «خطر استبداد دینی برای انقلاب‌های مذهبی وجود دارد. چرا که وقتی مسئله خدا به میان می‌آید و عده‌ای یک طرف را خدا می‌گذارند و یک طرف کفر و الحاد، احتمال خشونت بالاست.»

وی با اشاره به اینکه در این نوع انقلاب‌ها «چون یک طرف خود را حق می‌داند و طرف مقابل را باطل. در نتیجه خیلی راحت می‌شود سر برید و گردن زد»٬ به قتل ستار بهشتی و قتل‌های زنجیره‌ای به عنوان تلاش‌های عده‌ای با همین بهانه برای «حفظ نظام» اشاره کرده است.

نایب رئیس مجلس در ادامه٬ در خانواده لاریجانی‌ها٬ علی لاریجانی٬ رئیس مجلس را «بهتر از بقیه» دانسته و گفته که به نظر وی٬ صادق لاریجانی «تحمل انتقاد را زیاد ندارد و دو بار علیه من اعلام جرم کرده است. من ایشان را در مجلسی دیدم و گفتم دیگر اعلام جرم نمی‌کنید؟  گفت جا هست.»

وی همچنین نقش محمدرضا عارف را بیشتر «حضور در پشت صحنه» دانسته و افزوده «ایشان روحیه اش با من فرق دارد. من اگر احساس کنم در جایی ظلمی شده اگر نگویم احساس می‌کنم خفه می‌شوم٬ اما برخی تحمل بیشتری دارند.»

 

 

 

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)