عماد افروغ٬ استاد دانشگاه:

ریاکاری به اسم انقلاب مهم‌تر از نفوذ است

عماد افروغ٬ استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس می‌گوید نباید به افرادی که «ریاکارانه و به اسم انقلاب»٬ باعث بی‌اعتمادی مردم شدند٬ بی‌اعتنا بود و این افراد به دلیل «نفاق»٬ موجب ترویج «مظاهر غربی» در ایران شدند.

آقای افروغ افزوده «آنهایی که ریاکارانه آمدند و دیگر کار از نفوذ هم گذشته است و به اسم انقلاب باعث بی‌اعتمادی شدند، آنها را نفوذ نمی‌نامید؟ درد اینجاست.»

به گفته وی٬ «مکاتب بیگانه با فرهنگ و تاریخ و انقلاب ما در فرازهایی موفق نبودند که ما با انقلاب بازی نمی‌کردیم، ما از صمیم قلب با انقلاب بودیم. اما چه زمانی باید از نفوذ بترسیم؟ زمانی که عده‌ای ملتزم نیستند؛ صوری ملتزم هستند.»

افروغ اضافه کرده «مهم‌ترین درد ما بعد از انقلاب و مخصوصاً بعد از جنگ نفاق بود...اینها بستر را فراهم می‌کنند...اگر می‌بینید مظاهر غربی الان در کشور رواج یافته است که نمی‌توان روی اینها چشم بست، به خاطر گسترش نفاق است.»

وی همچنین به «خیلی از بولتن‌های فرهنگی» که دریافت می‌کند٬ اشاره کرده و گفته آنها «بوی همه چیز غیر از فرهنگ و انسجام و وحدت می‌دهد. بوی دعوا می‌دهد. یک نوع درندگی در آن وجود دارد. اوج سیاست‌زدگی است، اما نام آن را بولتن فرهنگی گذاشته‌اند.»
 

 

 

 

 

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)