علی لاریجانی٬ رئیس مجلس:

دموکراسی در سوریه با توپ و تانک تقویت نمی‌شود

علی لاریجانی٬ رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید دموکراسی در سوریه٬ با «توپ و تانک٬ تقویت» نمی‌شود و روسیه و چین برخلاف آمریکا٬ با ایران بر سر ضرورت برقراری «امنیت» پایدار در منطقه تفاهم دارند.

آقای لاریجانی با بیان اینکه «ایران به دولت‌های سوریه و عراق برای مبارزه با تروریسم کمک» کرده٬ افزوده شماری از کشورهای منطقه از جمله عربستان با این ادعا که می‌خواهیم برای از میان بردن «ضعف دموکراسی» در سوریه مبارزه کنیم٬ «به تروریست‌ها کمک کردند.»

وی اضافه کرده «برخی از این حرف‌ها به این کشورها نمی‌آید. کشورهایی که در تاریخ خود یک بار هم انتخابات را در کشورشان برگزار نکرده‌اند٬ نمی‌توانند راجع به دموکراسی در سوریه حرف بزنند. این مدعا به این کشورها نمی‌آید، مشخص می‌شود که هدف دیگری را دارند.»

رئیس مجلس شورای اسلامی مدعی شده ایران برخلاف غرب٬ از ابتدا بر «گفت‌وگوی سیاسی» برای حل مشکلات سوریه تاکید داشته و بر این عقیده است که «دموکراسی با توپ و تانک تقویت نمی‌شود، بلکه دموکراسی با گفت‌وگوی سیاسی و مداخله بیشتر گروه‌های مختلف سیاسی سامان می‌یابد.»

وی گفته عربستان و غرب بدنبال «مسائل دیگری» در سوریه هستند٬ اسرائیل و آمریکا از «به‌هم ریختگی در منطقه لذت» می‌برند٬ در حالی که ایران٬ چین و روسیه در نقطه مقابل این تفکر٬ به یک «امنیت پایدار» در منطقه می‌اندیشند.

لاریجانی بر این اساس افزوده که بعید است ما در این زمینه با آمریکا به توافق برسیم و درباره روابط فی‌مابین با عربستان سعودی نیز «باید ببینیم که شرایط آینده چگونه رقم می‌خورد.»

وی در حالی مدعی شده تقویت دموکراسی در سوریه با توپ و تانک حاصل نمی‌شود که جمهوری اسلامی از آغاز درگیری‌ها در این کشور٬ به نفع بشار اسد به فعالیت نظامی در این کشور مشغول است.

 

 

 

 

مسعود در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
راهکار اصولی

درست فرمودند دموکراسی در سوریه فقط از طریق لغو سخنرانی های مقامات بدست خواهد آمد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)