احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران:

ترامپ بداند بازی با ایران بازی با دم شیر است

احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران خطاب به دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته بداند «بازی با ایران٬ بازی با دم شیراست»٬ تهران٬ رئیس جمهوری قبلی ایالات متحده را «خسته» کرد و همچنین افزوده فضای مجازی٬ عرصه جدیدی در زمینه «دروغ» ایجاد کرده است.

آقای خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران٬ ترامپ را رئیس جمهور «تازه به دوران رسیده» آمریکا نامیده و به وی نصیحت کرده اگر راه پیشینیان‌‌ را ادامه دهد٬ «اشتباهات آنان را تکرار کنید مطمئن باشید سرانجام شما هم مانند سرانجام آنها خواهد بود.»

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به آرای مردمی در همه جهان احترام گذاشته و در هیچ کشوری دخالت نمی‌کند٬ افزوده که «همه نامزدهای انتخاباتی در آمریکا٬ سروته یک کرباسند و ...نوکر صهیونیست هستند.»

امام جمعه موقت تهران٬ ایالات متحده را بر اساس «اعترافات» نامزدهای انتخابات آمریکا٬ کشوری «ورشکسته» معرفی کرده و از افرادی که در داخل ایران٬ نسخه حل مشکلات کشور بر اساس «سازش» با آمریکا را می‌دهند٬ انتقاد کرده است.

وی پرونده آمریکا در ایران را هم «بسیار سیاه» معرفی کرده و به ترامپ گفته اگر بخواهد در «حال و هوا»ی روسای جمهور قبلی آمریکا باشد٬ «باید بداند ملت ایران ملتی است که رؤسای جمهوری سابق آمریکا را خسته کرده است.»

خاتمی افزوده «شما اگر بخواهید همان دیوانگی‌ها را داشته باشید به سرنوشت رؤسای جمهوری سابق دچار می‌شوید، در مناظرات خود مردم ایران را تروریست دانستید؟ اگر یک جو مردانگی داشته باشید باید از ملت ایران عذرخواهی کنید.»

امام جمعه موقت تهران خطاب به ترامپ اضافه کرده «حواست باشد بازی با ایران بازی با دم شیر است و امیدوارم این حرف‌ها به گوشت برسد و بدانی که ایران اسلامی یک منش دارد و یک شعار؛ منش ما مقاومت تا آخرین نفر و آخرین نفس است.»

احمد خاتمی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش٬ گفته که «امروز دروغ به عنوان یک آفت به جان جامعه ما خورده و آسیب بزرگ جامعه به شمار می‌رود.»

وی افزوده «در دوره ما عرصه جدیدی در زمینه دروغ ایجاد شده به نام فضای مجازی؛ در این عرصه یک دروغ به توان هزاران می‌شود و باید به این حوزه بپردازیم.»

به گفته خاتمی «اگر ارزشی‌ها هدایت این صحنه {فضای مجازی} را برعهده گرفتند٬ فرصت است ولی اگر غیرارزشی‌ها وارد شدند بحران‌زا می‌شود که از جمله بحران‌های آن هم مسئله دروغ است.»

امام جمعه موقت تهران به فعالان فضای مجازی نصیحت کرده که تقوا داشته باشند و مستند حرف بزنند و ادامه داده «گاهی یک مسئله راست است ولی مطرح کردن آن مصلحت نیست که نباید بگوییم ولی اگر دروغ باشد و مطرح کنیم که گناه بسیار بزرگی است، نباید هرچه شنیدیم بلافاصله مطرح کنیم.»

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۵ :
مگر سرانجام روسای جمهور سابق

مگر سرانجام روسای جمهور سابق امریکا چه بوده است ای طوطی شیرین سخن چشم ورقلمبیده نایب امام زمان که ترامپ را نسبت به آن هشدار میدهی ؟!

کژدم در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۵ :
https://kajdoum1.blogspot.com
بازی با دُم شیر

حتماً منظورشان این است که ایران فقط «دُم شیر» است؛ یعنی اینکه شیر را کشته و غارت کرده اند و فقط «دُم شیر» باقیمانده است.
شاید هم منظورشان است که ایران «دُم شیر» است و خودِ شیر در کاخ کرملین خوابیده است. امّا آنچه در کاخ کرملین خوابیده است؛ شیر نیست؛ بلکه «خرس» است.
نتیجه اینکه امام جمعه بیسواد است و نه تنها فرق شیر و خرس را نمیداند؛ بلکه میخواهد با «دُم شیر» با «عقاب بزرگ» پینک پُنک بازی کند.
به همین خاطر نیز امام جمهٔ «موقّت» است و گرنه «دائمی» میشد.

خُسن آقا در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۵ :
http://blog.hasanagha.org
مگه تو مخالف نبودی

یکی از این آخوند فریبکار بپرسد مگر شما و عمام خامنه‌ای مخالف برجام نبودید!؟ خوب حالا اگر ترامپ آنرا پاره کند شما هم به هدفتان خواهید رسید.
این زور زدن‌ها که آخوندهای طرفدار خامنه‌ای این روها می‌زنند درست برخلاف گفته‌های پیشین آنهاست.
در حقیقت این شامورتی بازی آخوندها مصداق این ضرب المثل است که می‌گوید: طرف با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)