وزیر اطلاعات: دری اصفهانی جاسوسی نکرده است

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس می‌گوید بر اساس یادداشت ارائه‌شده از سوی محمود علوی٬ وزیر اطلاعات در مجلس٬ عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای «برابر نظر کارشناسان وزرات اطلاعات جاسوسی نکرده است.»

محافظه‌کاران تندرو از جمله جواد کریمی قدوسی، رحمت‌الله نوروزی و حسینعلی حاجی دلیگانی٬ آقای دری اصفهانی از کارشناسان امور بانکی تیم مذاکره‌کننده را به «جاسوسی» متهم می‌کردند.

پیش از این غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه هم «اصل دستگیری» وی را تائید کرده بود٬ اما گفته بود که اتهام «جاسوسی» وی هنوز ثابت نشده است.

وزیر اطلاعات برای پاسخگویی به سئوال سه نماینده یادشده، در صحن علنی مجلس حاضر شده بود و پزشکیان نیز ریاست جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت.

آن‌طور که رسانه‌ها گزارش کرده‌اند این سه نماینده پس از توضیحات وزیر اطلاعات قانع شدند.

سوال آنها از علوی درباره نقش وزارت اطلاعات «در جلوگیری و برخورد با مصادیق نفوذ در جامعه‌های علمی و فرهنگی» بود.

پزشکیان بر اساس یادداشت علوی در صحن علنی گفته که دری اصفهانی «جاسوسی» نکرده است.

وزیر اطلاعات پیش از این نیز گفته بود که نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی به افرادی که جاسوسی نکرده‌اند «تهمت جاسوسی» وارد کرد.

 

 

 

مسعود در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
جرم مشخص

عده ای مغرض و خائن به کشور از صبح الاطلوع برای بدست آوردن منافع و متامع خود دائم در حال تهمت زدن به دیگران هستند. وتازه وزیر اطلاعات میاید توضیح بدهد که طرف جاسوس نیست و جلسه هم به خیر و خوشی به اتمام میرسد "یه نخود دو نخود هر که به خانه خود". انگار نه انگار که آبرویی از کسی ضایع شده است.اقای وزیر این حق شخص مورد اتهام قرار گرفته است که علیه این افراد دیوانه و خائن اعلام جرم کند وانها را بعنوان مفتری تحت تعقیب قرار دهد.و شما هم وظیفه داری بعنوان مسئول امور امنیت کشور پشت سر فرد بی گناه از او دفاع کنی.( این یادداشت در تاریخ 95/8/5) نوشته شده است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)