عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان:

نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان مستمر می‌شود

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده بدنبال ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر جمهوری اسلامی، این شورا از پس بر نمایندگان مجلس به صورت «مستمر» نظارت خواهد داشت.

آقای کدخدایی افزوده شورای نگهبان از این پس بر نمایندگان نظارت خواهد کرد که آیا «شرایط» نمایندگی را در طول دوران چهارساله مجلس نیز حفظ می‌کنند یا خیر.

آن‌طور که وی گفته نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان٬ پس از تصویب اعتبارنامه‌ها نیز ادامه خواهد داشت.

سخنگوی شورای نگهبان در توجیه این موضوع نیز گفته است: «شرایط انتخاباتی دچار تحولاتی شده است زیرا شرایط اجتماعی تغییر کرده است و بر این اساس، قوانین هم باید پابه‌پای این تغییرات متحول شود.»

علی خامنه‌ی در سیاست‌های کلی «انتخابات»٬ اختیارات شورای نگهبان را وسیع تعریف کرده و یکی از وظایف این شورا را «انجام اقدامات لازم در صورت زوال یا کشف فقدان شرایط نمایندگی مجلس در منتخبان» اعلام کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی در این بند٬ به طور تلویحی دامنه اختیارات شورای نگهبان را به بعد از تائید نتیجه انتخابات نیز تسری داده و از «فقدان شرایط نمایندگی مجلس در منتخبان» سخن به میان آورده است.

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۶ آبان ۱۳۹۵ :
پیش بسوی درخواست رفراندم برای

پیش بسوی درخواست رفراندم برای تعیین حکومت .

ضحاک زمان در تاریخ ۶ آبان ۱۳۹۵ :
در این شرایط هر کسی بره رای

در این شرایط هر کسی بره رای بده و یا کاندید بشه خودشو مسخره کرده

اینجا از دموکراسی خبری نیست که نیست

دیگه چیزی از قانون اساسی نمونده
قانون اساسی گفته آموزش پرورش رایگان که نیست
قانون اساسی گفته که پایگاه نظامی دراختیار کشورهای خارجی نباید گذاشت که میگذارند
قانون اساسی گفته که آزادی بیان اصل است و کسی حق ندارد که آزادی بیان را سلب کند
انتخابات توی ایران مصرف خارجی داره پارلمان هم مصرف خارجی داره تا به دنیا بگن که توی ایران دموکراسی داریم غیر از این هیچ کارکردی ندارن

کاربر مهمان در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۵ :
ظاهرا قانون اساسی کشک است ،

ظاهرا قانون اساسی کشک است ، پس پیش به سوی دخواست رفراندوم برای تعیین حکومت ، چون به گفته امام راحل عظیم الشان پدران ما حق نداشتند برای ما حکومت تعیین کنند .

مسعود در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
یکی یکی

اولا بفرمایند این حراست مستمر بر چه پایه ای است وقانون آن از طرف چه ارگانی تصویب وتدوین شده است. ضمنا نظارت مستمر بر خود شورای نگهبان بر عهده کیست.؟ بعد توصیه میکنم برای اجرای این دستور عمل یک مچ بند ویا حلقه الکترونیکی ردیاب به مچ پای نمایندگان ببندید تا کاملا وهمیشه تحت نظارت ودسترسی باشند.

NEGIN در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۵ :
کی به رهبر نظارت کنه؟ به

کی به رهبر نظارت کنه؟
به شورای نگهبان ؟

کاربر مهمان در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۵ :
واجبتر از نماينده ها اين

واجبتر از نماينده ها اين رؤساي جمهور هستند كه بايد مستمراً و دائماً تحت نظارت باشند از زمان رفسنجاني تا حالا تمام رؤساي جمهور بعد از چند وقت از انتخاب شدن شروع كردند به جفتك انداختن و جفنگ گويي و ويراني وضع اقتصادي و فرهنگي ملت

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)