علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی:

درباره عقب‌نشینی هسته‌ای مقابل غرب بارها به مسئولان هشدار داده بودم

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید عده‌ای تا کلمه «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند و وی بارها در جلسات خصوصی و عمومی به مقام‌های کشور هشدار داده «عقب‌نشینی» در موضوع انرژی هسته‌ای مقابل غرب٬ موجب مطرح شدن موضوعات دیگر از طرف آنها خواهد شد.

وی در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی گفته «عده‌ای تا کلمه دشمن تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‌‌ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می‌شود و در واقع، شناخت توطئه است نه توهم توطئه.»

خامنه‌ای افزوده که بارها این «واقعیت» را به مسئولان کشور گفته که همانطور که آمریکایی‌ها می‌گویند «تا حمایت و طرفداری ایران از مقاومت باقی است، معلوم نیست تحریم‌ها به طور اساسی تکان بخورد.»

وی خطاب به آمریکایی‌ها گفته «آیا با این گونه حرف‌ها، می شود به شما خوشبین بود؟»

رهبر جمهوری اسلامی اضافه کرده که در جلسات عمومی و خصوصی به مسئولان «بارها گفته‌ایم که اگر در هسته‌ای عقب‌نشینی کنید٬ آنها مسئله موشک را پیش می‌کشند، اگر باز هم عقب بروید بحث حمایت از مقاومت را مطرح می‌کنند، اگر به عقب‌نشینی ادامه دادید موضوع حقوق بشر را جلو می‌آورند، و بعد اگر معیارهای آنها را پذیرفتید سراغ حذف معیارهای دینی در حکومت می‌روند.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش٬ از مقام‌های کشور خواسته «توجه ویژه و جدی به موضوع نخبگان» داشته باشند٬ چرا که «نخبگان، موتور محرک رسیدن به اهداف بزرگ هستند.»

خامنه‌ای هشدار داده از آنجا که «دشمنان»٬ توقف حرکت علمی ایران را دنبال می‌کنند٬ «باید مراقب باشیم با ناشی‌گری‌های خود به تحقق این اهداف کمک نکنیم.»

وی٬ «شناسایی و جذب استعدادهای جوان» را از وظایف مهم دستگاه‌ها برشمرده و اضافه کرده «قبل از اینکه بیگانگان در نمایشگاه‌های علمی داخل کشور یا با روش‌های دیگر، این سرمایه‌های عظیم را کشف و جذب کنند، شما این جوانان فرزانه را شناسایی کنید و مورد حمایت قرار دهید.»

این سخنان در شرایطی مطرح می‌شود که سالانه هزاران نفر از نخبه‌های ایران از کشور خارج شده و راهی اروپا و آمریکا می‌شوند.

 

 

 

مسعود در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
افرین

آفرین به این تیز هوشی رهبر فرزانه. مسئولین دستگاه های مربوطه باید هوشیار ومراقب باشند همان سالن ترانزیت فرودگاه نخبگان را شناسایی بلافاصله بازداشت ویکراست به انستیتو های داخل اوین برده وبعد از سال جنازه شان را تحویل خانواده بدهند و اگر خیلی سرسخت بودند مثل امید کوکبی به انواع و اقسام بیماری ها الوده شده ودر دراز مدت دچار سرطان یا بیماری لاعلاج دیگر شده تا نتواند برای بیگانگان فعالیت علمی کند. "هر کس از ما نیست آدم نیست". چند بار این حرف را بشما گوشزد کنند.

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۵ :
قضیه برداشتن چوب است و گربه

قضیه برداشتن چوب است و گربه دزده ، مشک اینجاست که به خارجیها نمیتوان گفت ، کشش ندهید . هرچند که گوش داخلیها هم دیگر به فصل الخطاب بدهکار نیست !!

خُسن آقا در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۵ :
http://blog.hasanagha.org
دروغگو

"نخبگان، موتور محرک رسیدن به اهداف بزرگ هستند"
نخبگان یقنا چنین هستند ولی دروغی از این بزرگتر نیست که شما طرفدار نخبگان هستید! یکی نیست به این مردک بگوید هیچ کس در دوران معاصر بیشتر از حکومت تو نخبه ستیزی نکرده. هرکی نخته شد یقینا با افکار پوسیده تو مقابله خواهد کرد و آنگاه یا باید به زندان برود یا از ایران فرار کند یا بدتر از آن جان و مال خود را در این راه ببازد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)