عبدالحمید محتشم٬ مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات:

سینمای ایران تباه است٬ من عذرخواهی می‌کنم٬ قوه قضائیه با فاسدان سینما برخورد کند

عبدالحمید محتشم٬ مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات برای انتشار مقاله «سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد» در این نشریه عذرخواهی کرد٬ اما کارکرد سینمای ایران را «جز در مواردی استثنایی، مصداق تباهی و به هلاکت کشاندن نسل» عنوان کرده است.

این نامه عذرخواهی پس از آن منتشر می شود که مانی حقیقی٬ ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی علیه این هفته‌نامه شکایت کردند و درج یادداشت یادشده با انتقاد شماری از چهره‌های ارزشی سینما و مطبوعات نیز مواجه شد.

محتشم در نامه عذرخواهی خود نوشته «اینجانب به عنوان مسئول نشریه صریحاً اقرار دارم، در انتشار مقاله‌ای با عنوان سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد در صفحه ادب و هنر یالثارات اشتباه کرده‌ام. هر چند این اشتباه در خروج از کلی گویی و صرفاً منحصر در برخی جملات آن مقال بوده باشد.»

وی افزوده «زیرا شأن ذاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی، بسی برتر و منزه‌تر از آن است که در فضای آن، نشریه‌ای از خط قرمز حیای نوشتاری-ولو اندک-عدول کند، هر چند انگیزه‌اش هشدار نسبت به ورطه عفونت بار زشتی فساد سر ریزه شده و نهی از منکر باشد. چه آنکه بیان هر واقعیتی، الزاماً مطابق حیا و شرم نیست.»

محتشم با این حال نوشته «نکته مهم در این میان، اما آنکه، لازمه این اقرار و اعتراف، بدهکاری و عذرخواهی به احدی جز دستگاه قضای نظام اسلامی نیست؛ زیرا مقاله موصوف هرگز متعرض هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نشده اما در عین حال هر کس گمان می‌کند در آن مقال تعرضی به وجهه و آبروی او روا شده، شرعاً و قانوناً مجاز به طرح شکایت و اقامه دعواست.»

مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات با بیان اینکه «کارکرد سینمای کنونی، جز مواردی استثنایی، مصداق تباهی و به هلاکت کشاندن نسل است و طبعاً حکم آن از دیدگاه مبانی مکتب واضح است و آشکار»٬ خواستار برخورد قضایی با «سرپنجه‌های فساد» در سینما شده است.

 

 

 

مسعود در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
یارالعجب

من تا کنون موفق وخوشوقت به زیارت نشریه یالثارات نشدم گرچه به قول مولانا نصف عمرم بر فنا است.اما میخواستم بدانم با این همه محاسنی که برای این نشریه وزین مطرح است مگر این نشریه صفحه ادب وهنر هم دارد؟ اگر منظور نویسنده از جمله "چه آنکه بیان هرواقعیتی ء الزاما مطابق حیا وشرم نیست " حکم ادب است وای بر ادب وآداب دان.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)