انتقاد از بازداشت «پرهزینه» هما هودفر

وب‌سایت محافظه‌کار «الف» از بازداشت افراد دوتابعیتی همچ.ن هما هودفر در ایران و سپس آزادی آنها انتقاد کرده و نوشته این نوع اقدام‌ها «هزینه‌های» زیادی را به «آبروی نیروهای اطلاعاتی» جمهوری اسلامی وارد می‌کند.

نویسنده یادداشت این نوع بازداشت‌ها را «بی‌تدبیری» نامیده است.

متن کامل یادداشت با عنوان «بازداشت‌های پر هزینه/ در حاشیه آزادی هما هودفر»:

هودفر هم تحت فشار/چانه‌زنی/پادرمیانی یا هر چیز دیگری که مشخص نیست روز گذشته آزاد شد. سخنگوی وزارت خارجه گفت او به دلایل انساندوستانه از جمله بیماری، آزاد شد و از طریق کشور عمان به کانادا بازگشت.

استاد بازنشسته دانشگاه کنکوردیا که معلوم نشد چرا او را گرفتند و چرا آزاد کردند. بنده نظر آنچنان مثبتی حتی به ایرانیان مذهبی مقیم کانادا ندارم چه برسد به ضد مذهب‌ها و یا ضد انقلاب‌هایی چون هما هودفر، فلذا اعتراضم از جهت دفاع از وی یا هم‌قطاران و هم‌فکران او نیست٬ بلکه دلخوری‌ام از جهت بی‌تدبیری‌ها و کارهای بی‌ثمری است که در سال‌های اخیر بارها شاهد آن بوده‌ایم.

به نظرم این موضوع چند حالت بیشتر ندارد:

۱- یا این افراد دو تابعیتی جاسوس هستند، پس اگر هستند بعد دستگیری بدون ترس از خارجی‌ها با ارائه مدرک محاکمه شوند و به اشد مجازات برسند.

۲- یا مشکوک هستند و این شک در حدی است که ورودشان احتمال خطر برای کشور دارد، در این صورت سازمان‌های مربوطه در همان مبادی ورودی کشور آنها را برگردانند و به کشور راه ندهند.

۳- یا هیچ مدرکی بر علیه آنها وجود ندارد و فعالیت مشکوکی هم نداشته‌اند، در این صورت این بازداشت کردن‌ها برای چیست؟ اگر سوالی وجود دارد می‌شود به روش‌هایی چند جلسه صحبت «دوستانه» با آنها داشت و رفع شبهه کرد یا سوال پرسید و... دیگرنیازی به این بازداشت‌های‌ پر سر و صدا و پر هزینه نیست.

این بازداشت های بدون محاکمه و بی‌سرانجام مثل سوهانی می‌مانند که ارباب رسانه‌های استکبار مدام بر آبروی نظام و کشور می‌کشند. مدام از ایران تصویری ناامن به جهان مخابره می‌کنند و ایران هراسی را تقویت می‌نمایند. همچنین نیروهای علاقمند به نظام در داخل را نسبت به اقتدار کشور و سازمان‌‌های اطلاعاتی بدگمان می‌کنند.

علاقمندان به نظام از خود می‌پرسند اگر این‌ها جاسوس و مزدور بیگانه هستند چرا با یک فشار و یک جلسه محرمانه در سازمان ملل و جاهای دیگر آزادشان می‌کنید؟ و اگر نیستند چرا دست به این اقدامات می زنیم؟

بدیهی است آنچه در این میان بدست می آید تضعیف اقتدار کشور و آبروی نیروهای اطلاعاتی است که با این بازداشت‌ها و رها کردن‌های مشکوک و سیاسی خدشه‌دار می‌شود.
 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۵ :
شما نظر مثبتی راجع به

شما نظر مثبتی راجع به ایرانیان مذهبی مقیم کانادا نداری اون ها هم نظر مثبت که ندارند هچ بلکه از بوی تعفن شما فرار کردند کانادا.

مسعود در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
نوش داروی....

نمی دانم نویسنده این یادداشت کیست .به هرحال وابسته به جریان اصول گرایی است که از دهانش چند کلمه حرف حساب بیرون آمده است. ومسئولین هم بهتر است به آن جواب درخور بدهند.اما نکته دیگر آنست که این گوشزدها نوش داروی بعداز مرگ سهراب است. آنقدر آبرو از آبروی نداشته سازمانهای اطلاعاتی رفته است که دیگر تاسف هیچ دردی را دوا نمیکند. شاید سالها زمان ببرد تا دنیا دوباره به ما اعتماد کند.

ارسلان در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۵ :
یک علت این نوع بازداشتها فشار

یک علت این نوع بازداشتها فشار غیر مستقیم به دولت روحانی است تا نگذارند یخ روابط با غرب باز و پیرو آن روابط سیاسی و اقتصادی ایران با غرب بهبود یابد. این گونه اعمال خسارت بار برای کشور از تصمیمات قدرت پشت پرده یعنی بیت رهبری و سپاه است که با قصد زمین زدن دولت انجام می گیرد ولی چون در برخی مواقع قضیه بیش از اندازه لوث می شود بناچار عقب نشینی می کنند. تا دولت غیر خواست بیت رهبری و سپاه در سرکار است، اینگونه کارشکنی ها و آبرو بری ها ادامه خواهد داشت. ارتجاع سیاه ولایت فقیه نشان داده که به جبزی نابودی مملکت راضی نمی شود و با نابودی آن خودش را هم نابود می کند. مقصر اصلی بلایی که امروزه سوریه، یمن و عراق به آن دچار شده اند زیر سر خامنه ای و سپاه می باشد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)