حسینعلی حاجی‌دلیگانی٬ نماینده مجلس:

الحاق ایران به کنوانسیون حقوق کودک٬ بسیج دانش‌آموزی را تعطیل خواهد کرد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی٬ نماینده مجلس گفته لایجه الحاق ایران به کنوانسیون حقوق کودک که از سوی دولت ارائه شده٬ عملا بسیج دانش‌آموزی را به تعطیلی می‌کشاند.

اشاره وی به لایحه «الحاق ایران به پروتکل اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در مورد به‌کارگیری کودکان در منازعه مسلحانه» است که از سوی حسن روحانی برای تصویب به مجلس ارائه شده است.

حاجی دلیگانی در این زمینه گفته که با این لایحه «عملا بسیج دانش آموزی و بدنه فعال‎تر بسیج که جوانان ۱۸ سال و پایین‎تر از آن هستند و این جذب نیروها، آموزش‎ها و آمادگی‎ها به تعطیلی کشانده می‎شود.»

وی افزوده «تعریف ما با شیطان بزرگ در موضوع تروریسم به لحاظ  مبنایی متفاوت است و هرآنچه را که ما هنجار و ارزش می‎دانیم، آنها مغایر آن را تعریف می‎کنند.»

نماینده شاهین‌شهر در مجلس اضافه کرده «دشمنان بنا دارند تیشه را اول به این اعتقادات ما بزنند و بعد آن بیایند سراغ اینکه هیچ جوان ایرانی نیز حرفه دفاع از خود را بلد نباشد و حق نداشته باشد یاد بگیرد تا بتوانند با یک هجومی از لحاظ فرهنگی، فکری و  نظامی وارد می‎کنند، بر ملت ما فائق آیند.»

وی به صراحت گفته ما با «این لایحه که منافع کشور را تهدید می‎کند مخالف هستیم و نخواهیم گذاشت به تصویب برسد.»

حاجی دلیگانی با انتقاد از ارائه این لایحه از سویدولت نیز افزوده «متاسفانه برخی از دولتی‎ها آگاهانه یا ناآگاهانه نیز در این راستا طرح‎هایی را می‎دهند که منافع خارج نشین‎ها را که اتاق فکرشان در آنجا قرار دارد تامین می‎کند.»

جمهوری اسلامی بدنبال آغاز جنگ با عراق٬ همواره از نیروهای کم سن و سال برای پیشبرد اهاف خود استفاده کرده و بدین منظور نوجوانان را از سنین پایین آموزش می‌دهد.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۵ :
مگر در بسیج دانش اموزی با بچه

مگر در بسیج دانش اموزی با بچه ها چه میکنید ؟!

مسعود در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
مشت نمونه....

اقای محترم سی سال این کودکان بی خبر از همه جا را به اردوگاه وبه تمرینات نظامی بردید و متعاقب به جبهه ها گسیل کردید که عموما اجسادشان به میهن باز گشت .به هر کدام یک کارت بسیجی فعال و نیمه فعال وغیره دادید نتیجه اش چه شد.؟ عده ای از این کارتها به صورت غیر مجاز سوئ استفاده کردند و هر بلایی خواستند سر مردم آوردند مثل فاجعه قتل های زنجیره ای کرمان وقتل خانم دکتری بنام زهرا...در همدان وخیل عظیمی از تجاوزات به عنف وقتل و اسیب رساندن به مردم واز هم پاشیدن کانون خانواده ها. نهایتا حداقل 50% این جوانان الان بصورت معتاد در گوشه وکنار این مملکت سربار جامعه وخانوادهایشانند. این همه از نتایج سحر است.....

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)